mesgule vermek

1.

verenin götünü kaldıran, verilenin hayatını kısa süreliğine sıfıra indirgeyen bir olgudur, meşgule vermek eylemi. şimdi diyelim ki, sen en insani, en saf duygularınla beni arıyorsun. ya hal hatır soracaksın, ya da belli ki zor bir durumdasın, kurtuluşun olarak bu telefon görüşmesini bellemişsin, "garlik kardeşimi bir arayayım, o bilir ne yapılacağını" diyorsun içindeki saftorik çocuğa. sarılıyorsun hemen telefonuna, açıyorsun rehberi, buluyorsun numaramı, "hah!" diyorsun numarayı bulduğun an, bastırıyorsun yeşil telefon simgesine, 2-3 saniye içinde alıyorsun telefonda seni bana kavuşturması beklenen telefon tonunu. 3 kere çaldıktan sonra işte hayatının bittiği an geliveriyor ani bir meşgul tonuyla o lanet telefon hattından. herhalde cebinden çıkartırken telefonu, düğmeye bastı yanlışlıkla diyorsun. (ah, hala iyi niyetlisin, hala inanıyorsun şu eşşeğe) aynı sahneyi bir daha yaşatıyorsun o kuzucuk yüreğine ve bitti, artık başka hiçbir şey önemli değil hayatında, kafandaki tek soru; "niye?".
diğer tarafa bakalım, oturmuşum ben bir yerde belli ki yanımda senden daha yakın olduğunu hissettiğim biri var, ya da bir hatunla beraberim, telefon çalıyor, hoşuma gidiyor, "bak, benim arayanım var, tek sen değilsin hayatımda, popülerim ben" mesajı veriyorum vücut dilimle. bakıyorum sen arıyorsun, "üff hiç çekilmez şimdi" diyorum, götü kalkmış bir edayla, tıklıyorum, kırmızı telefona, hiç düşünmeden senin yıkılan hayallerini, 15 cm daha yükseğe kaldırıyorum götümü.
1-2 saat sonra, arıyorum geri seni "kusura bakma bilader, toplantıdaydım" yalanıyla, yalandan gönül alma çabası içindeyim, ama sen çoktan görmüşsün hayatın o acımasız sert yönünü artık sen o eski sen değilsin, ne de ben eski benim senin gözünde. böyle de acıklı bir toplumsal olaydır, meşgule vermek.

   garlik   15.06.2010 10:34
   #2089814
 
reklamı kapat

yazdır