metal muzikten korkmak

1.

aslında metal müzikten değil, brutal'dan korkuyolar.

evet herkesin metal müziğe karşı bi' ön yargısı var. bu büyük ölçüde hepimizin küçüklüğünde kulaktan kulağa dolaşan "metalika demir botlarla civciv eziyomuş olm" söylentisiyle alakalı. bi' de black metal duymuşlarsa bi'yerden tamam işte metal dedin mi "aman ağbi" demeye başlarlar.

metal müzik insandaki bir tını ihtiyacını giderir ve metal müzik dinlemeyenler trance müziğe yönelerek bu ihtiyaçlarını giderirler. dj tiesto gibiler de sırf bu yüzden iyi yerlere gelmekte. halbuki tınıları çoğu zaman metal müzikle aynı.

böyle insanları doom metal gibi daha yumuşak metal türlerine alıştırmak en doğrusu. zaten bi' kere dinledikleri zaman zevk almaya başlayacaklardır.

   afgan   01.03.2009 16:46
   #1221842
2.

bak şimdi;

ankara'daydım, bir müzik grubu ile çalışıyoruz, "insan" diye bir şarkı yaptık, son bölümüne söz yazdım, şarkının o kısmını brutal olarak söylüyorum git gide daha sertleşerek ve evde kurulmuş ufak stüdyomuzda eğleniyoruz oldukça.

gitar çalan arkadaşımın kız arkadaşı bakıyor bu esnada; şimdi burdan sana gösteremiyorum ama yüz şeklini, beni az önce tanıdığı çocuk mu acaba diye inceliyor ve korkmaya başladı, oldukça sindi, üşüyor gibi üstüne bir örtü çekti...

korkuyla bitmesini istiyor şarkının;

biz o "an" anlıyoruz ki bu şarkı ile istediğimizi başarıyoruz *

   darkofdirt   01.03.2009 16:56
   #1221854
3.

"bööğğğ" diye ses çıkınca korkuyor insanlar heralde.çocuklar falan korkuturlar ya birbirlerini öyle.ne bileyim başka mantıklı açıklaması yok.
ha bir de bütün metalcileri satanist sanma durumundan dolayı olabilir.
evde kedi beslediğimizi gören apartmandaki çok sevgili teyzeciğimiz öyle bir bakış atmıştı ki, içinden "kesçekler heralde amuna goduğumun satanistleri polisi arayayım"diye geçirdiğine eminim.
kedi kesiyoruz anasını satayım böğğğğğğ!!

   melian   01.03.2009 17:02
   #1221868
4.

<bkz: rüyada marilyn manson' ı görmek>

   twonetwo   01.03.2009 17:05
   #1221876
5.

aslında böyle bir şey yok.

heavy metal ve türevleri; yetişkinler tarafından, 15-20 yaş arasındaki ergenler içn üretilir. sonuçta para kazanıyorlar ve dünya üzerindeki en iyi tüketiciler gençlerdir. daha dogrusu okul çağındakiler diyim. kolay etkilenirler çünkü.
bu tayfa genelde temiz çocuklardır ama şu sert adam tripleri yok mu! haşin bakışlar, kendini cool zannetmeler falan. keçi sakal, uzun saç, siyah giyinmeler... hepsi özgüveni perçinlenmek için. işte bu yüzden eziktirler. çocuk işte, hoş görüyorum. bir gün gerçek erkek olduğunda bu tip şeylere ihtiyacı olmayacağını biliyorum.

şu korkma olayı da kıçından uydurduğu bir şey. vaaav, sert ya, , insanlar onun dinlediği müzikten korkuyor. tırsttım lan bu adamdan.

   pedesa   01.03.2009 17:25 ~ 17:26
   #1221912
 
reklamı kapat

yazdır