mete serdar coban

1.

inter'in altyapı kadrosundaki topçu.

   pul koleksiyoncusu   28.02.2010 18:11
   #1962459
2.

real madrid genç takımına transfer olan genç oyuncu. 1994 güzelyurt doğumlu. en önemli özelliği sol ayağını raket gibi kullanması. defansın ve orta sahanın solunda görev yapabiliyor.

edit: feyk futbolcu. kendini real madrid'e hayali olarak transfer ettirirken ajansspor.com, onunla ‘özel röportaj’ yaptı. gazetelerde, “real madrid’e 4. türk yolda” haberleri yapılırken, anadolu ajansı menajeriyle konuştu.

   all in one   08.06.2011 19:59 ~ 16.06.2011 19:56
   #2370231
3.

kendi kendini real madrid'e transfer eden sıradan bir vatandaş.

aslında bu kısmı pek önemli değil, önemli olan kısmı çarşaf çarşaf yazılı basında -ki buna ispanyol marca gazetesi de dahil- yer edinebilmesi. bu olayı nasıl becerdiği henüz muallak.

neyse, şimdi şu linke bir bakalım, http://bit.ly/l6tfwo

"daha sonra inter’in futbol akademisi’ni aradık. telefonda karşımıza çıkan yetkiliye kendimizi tanıttıktan sonra “mete serdar çoban’ı soracaktık?” deyince hemen “o bir yalancı. böyle biri asla inter’in altyapısında oynamadı ve tesislerimize hiç ayak basmadı. bu haberi kimin yaptığını bilmiyoruz” cevabını verdi.

bu alıntıladığım kısım tamamen cnn turk'ten. cümle yapısına hele hele "soracaktık?" kısmına hiç değinmiyorum.

habere devam edelim,

"real madrid’li yetkiller de, “böyle bir transfer hakkında bir bilgimiz yok. sadece denenmeye çıkmış olabilir!” ifadelerini kullandı. 30 yılı aşkın ingiliz futbolunu yakından takip eden ve londra’da yaşayan temsilcimiz edip adanır ise “böyle birini hiç duymadım” dedi. "

burada ki "ifadelerini kullandı" kalıbına dikkat. internet sözlüklerinde "dedirten başlık" kalıbı neyse benim içinde bundan farksız değil. sanırım artık gazetecilerimizde cümle kurmayı bilmiyor. hayır zeytinburnu yerel gazetesi olsa anlayacağım.. cnnturk'sün sen yahu.. nasıl oluyor çözemiyorum.

devam edelim,

bizimkiler inter'i aramış. (burası başlı başına bir dahiyane fikir zaten.) yetinmeyip birde real madrid'i aramışlar. ahahahaha! yahu bunu bilmek için uluslararası ilişkiler'de master yapmaya gerek yok. telefon açıp, bilader bu elemanı bildin mi? mi diyorsunuz? güldürmeyin adamı... benim bu yazıdan anladığım, her canı sıkılan ben falanca gazeteden arıyorum şeklinde düzgün bir lisan ile "telefon" açıp -dayı orda havalar nasil bura biraz soğukta? diyebiliyor herhalde... arkadaşlar dünya ekonomisinde yer edinmiş endüstriyel spor takımlarından bahsediyoruz. dilimizin dönemeyeceği paralardan bahseden hayvan gibi şirketler bunlar..
bir okuyucuyu/takipçiyi bu kadar salak yerine koydukları için aihme başvursam herhalde kazanırım.

üzüldüğüm olay tamamen şu; dış basını bilemiyorum, lakin yerel basın okuyucusunu fena halde salak yerine koyuyor.

benim mete serdar çoban'dan anladığım sadece budur. bununla tiraj yapabilen gazetelere de selam olsun.

   fucking machine in my head   15.06.2011 15:34 ~ 17.06.2011 06:41
   #2376485
 
reklamı kapat

yazdır