meydan sozluk yazarlarinin telif haklari noktasindaki tutumu

1.

kimisince iyi, kimisince kötü noktadadır.

zorunlu açıklama;

bugün tarihli yazılmış birtakım entrylerle sayın bilinen birisiyim nickli yazarın da belirtmiş olduğu gibi zamanında gerek boğaza bakıp çay içmek, gerek bir ilkbahar ilkindisi odamın penceresini açıp rüzgarı belime yemek ve de gerekse yağmur yağmış bir sonbahar akşamı evimin terasında oturmak suretiyle oluşturduğum ilhamik atmosferlerde binbir beyin fırtınası, yaşanmışlıklar ve benzeri olgular ile yazdığım şiirlerimin tarafımından izin alınmaksızın yayınlanmış ve sahiplenilmiş olduğunu gördüm.

bu durum şahsımı epeyce üzmüştür. sanata ve sanatçıya bu denli ihtiyaç duyulan şu günlerde yapılan bu haksız tavrın sahibinin bu yaptıklarını kendi iç dünyasında sorgulaması ve şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekmektedir. şahsım ve şahsım emsalinde büyüklükte, kamuoyunca takdir görmüş ve asla ama asla üretme sorunu yaşamayan sanatçılar için bir problem teşkil etmese de yine de ortaya konmuş tavrın çirkinliği, yedisinden yetmişine herkesi rahatsız etmiştir. belirtmek isterim ki gerekli yasal işlemler, mehmet baransu bey'in yardımlarıyla ulaştığımız avukat arkadaşlar aracılığıyla başlatılmıştır.

kamuoyundan ricam, söz konusu kişilere ve bu kişilerin iddialarına itibar edilmemesidir.

peace.

   taharet pozisyonu   27.12.2012 21:42
   #2579216
2.

bugun meydana gelen olaylardan sonra mahkeme tarafindan belirlenecektir. taharet pozisyonu mahlasli sair arkadasimizin siirlerinin izinsiz kullanildigini aciklarken yalan soylemiyordum. haberi alan buyuk ustat geldi. bakalim hirsiz arkadaslar simdi ne diyecekler?

ayrica bana attiklari hakaret dolu guvercinleri de adli makamlara tasiyacagimi belirtmek isterim. saygilar..

   bilinen birisiyim   27.12.2012 23:17
   #2579225
3.

ıp adreslerimin avukatima ulasacagini belirtmek isterim.

nicklerinin arkasina siginip calinti yapacaklarini sanan ve hakaret eden arkadaslara kapak olsun..

   bilinen birisiyim   27.12.2012 23:20
   #2579226
4.

sozlugun ortagi pul koleksiyoncusu'nun para saymaktan ve kiz dusurmekten vakti olursa ilgilenecegi konu.

ne gunlere kaldik.

   bilinen birisiyim   27.12.2012 23:32
   #2579229
 
reklamı kapat

yazdır