mike matijevic

1.

steelheart grubunun üstün yetenekli vokalisti. mike, hırvatistan doğumludur.7 yaşında ailesi ile birlikte abd'ye yerleşmiştir.

abisi sayesinde müziğe ilgi duymuş ve gitar dersleri almaya başlamıştır.7-10 yaşları arasında ki bu dönemlerde country müzik ile uğraşmıştır.daha sonra ise hayatını değiştirecek rock müzik ile "led zepplin" sayesinde tanışmıştır.

oğlunun bir rock müpteleası olması babasının hiç bir zaman hoşuna gitmemiştir.

karşı çıkmasına rağmen babalarını dinlemeyen mike ve abisi john "teazer" bir grup kurup devamlı "led zepplin" ve black "sabbath" parçaları çalmaya başlamıştır.

ve 1990 yılında kurduğu grubu ile aynı ismi tanışıyan "steelheart" albümü ile glam dünyasına bomba gibi düşmeleri, oğlunun rock yapmasına karşı çıkan babasının kendisinden gurur duymasını sağlamıştır.

92'de "tangled ın reins" isimli mükemmel bir albüm daha yayınlamışlardır.grunge'nin müzik piyasını esir aldığı bu dönemde bu mükemmel albüm bir başarı elde edememiştir.

bu dönem steelheart dağılmıştır. mike 96'da farklı elemanlar ile grubu toplayıp "wait" isimli güzel bir şarkı daha yapmıştır. fakat daha sonra grup tekrar dağılmıştır.

ve bu muhteşem grup tekar birleşip "just a taste" 4 şarkılık mükemmel bir albüm daha yayınlamışlardır. 3 yeni şarkı ve "wait" de ki "we all die young" olduğu güzel bir albüm.

eskisi gibi mükemmel şarkılar barındırmasada bu kadar sene geçmesine rağmen mike'ın sesinden hiç hiç bir şey kaybetmemiştir. "steelheart"'ın yayınlanmamış mükemmel demo şarkıları da bulunur. en az albümlerinde ki kadar güzel şarkılardır.

   makyajsiz palyaco   04.07.2007 11:34
   #519200
2.

<bkz: she's gone> isimli şarkıyla ağzından bal akıtan yetenek.

   hatun kisi   04.07.2007 12:14
   #519364
3.

klaus meine'ın sesi bu. yalan atmayın. kimse yalan konuşmasın!!!11

   wendy   02.09.2009 17:55
   #1576514
 
reklamı kapat

yazdır