milletvekili otosu ile eroin kacakciligi

1.

90 kilo eroin yakalandı
dtp'li buldan'ın kayınbiraderine eroinden gözaltı

erdal kılınç istanbul

kapatılan hadep'in kurucularından ve eski milletvekili adayı nihat buldan, ele geçirilen 90 kilogram eroinle ilgili olarak gözaltına alındı. 1994'te istanbul'da kaçırıldıktan sonra düzce'de cesedi bulunan savaş buldan'ın kardeşi olan nihat buldan'ın, 'uyuşturucu görüşmelerine' dtp ığdır milletvekili olan yengesi pervin buldan'a ait üzerinde tbmm giriş kartı olan otomobille gittiği ileri sürüldü.
istanbul narkotik şube müdürlüğü ekipleri, 2 ay önce bir uyuşturucu şebekesinin ingiltere'ye eroin göndereceği istihbaratı üzerine harekete geçti. nihat buldan ve irtibatlı olduğu kişiler izlemeye alındı. telefon dinlemeleri ve takip sürerken geçen hafta nihat buldan'ın 1994 yılında düzce'de 2 arkadaşı ile birlikte cesedi bulunan ağabeyi savaş buldan'ın eşi ve dtp ığdır milletvekili pervin buldan'dan bir süre kullanmak üzere otomobilini istediği belirlendi. nihat buldan'ın şebekenin diğer elemanları ile birlikte çerkezköy ve bahçelievler'de yaptığı görüşmelere, dört gün boyunca, üzerinde tbmm giriş kartı bulunan pervin buldan'a ait ankara plakalı a3 marka araçla gittiği iddia edildi.
nihat buldan'ın yönettiği öne sürülen şebekeye ait 90 kilo eroinin istanbul'da ele geçirilmesi üzerine, nihat buldan ve 5 kişi gözaltına altına alındı.
zaman zaman dtp'li pervin buldan ile telefon görüşmeleri yaptığı belirtilen nihat buldan'ın bu görüşmelerinde suç unsuruna rastlanmadığı, yengesiyle otomobilin kullanımıyla ilgili teknik konuları konuştuğu belirtildi.

kaynak: milliyet.com.

   okkes   02.01.2008 09:14
   #797745
2.

<bkz: türkiye sizinle gurur duyuyor>

   ceaser   02.01.2008 09:32
   #797749
 
reklamı kapat

yazdır