minibuslerin yolcu toplamak icin yavas gitmesi

1.

cinayet sebebi olabilecek kadar sinir bozucu bir hareket. müşteri biriksin mantığıyla 5-10 km/h hızla giden bir minibüste, hele bir de yaz sıcağında gitmekten daha ağır bir toplu taşıma işkencesi olmasa gerek.

minibüs şoförü gayet rahat davranışlarla yoluna devam eder. hatta her sokak başında durup gelen var mı diye bakar. vakit geçirmek için elinden geleni yapar. maçı soğutur, uzatmaları bitirir. yeri gelir sakatmış numarası yapar. sedye gelince ayağa kalkar... bitmez bu minibüsçülerin dümenleri. minibüsçüler federasyonu görmüyor mu bu hareketleri. nerde 3 maç kontak kapatma cezası. hani nerede sorarım ?

bunun bir de belli bir noktada bekleme versiyonu vardır. ara gaz verir abimiz. hani yolculara "tamam kalkıyorum işte" mesajı verip aslında gözünü yola doğru çevirir. bir yolcu daha alsa hemen kalkacaktır. o yolcu da bir türlü gelmez. abimiz de sinekten yağ çıkarma hevesatındaymış gibi o 1 kişiyi bekler durur. acelesi olanlar için tahammülsüz bir andır.

ha bir de hakkınızı savunmak için minibüsçüye "hadi artık kaptan. geç kalıyoruz" deyin. sıkıysa deyin lan. teker teker gelin. kafaya levyeyi koyuverirler allah-mahfaza. hiç bulaşmayın abiler, ablalar. para verdin de minibüsü mü satın aldın deyyus !

   tedaviye verdigim yanitlar yanlis cikti   15.04.2008 02:17 ~ 02:18
   #893468
2.

belediyenin yerleri fırçalayan temizlik araçları gibi giderler, insanı canından bezdirirler bu minibüsçüler.

   tsigalko   15.04.2008 02:21
   #893469
3.

bazen hiç gitmezler resmen dururlar. yandan teyzeler geçer. aynı teyzeyi görmekten fenalık gelir. minibüsteki müzik ve muhabbet boka sarar. çkeilmez çiledir. şöförün ibneliğidir.

   kechi   15.04.2008 02:23
   #893470
4.

aşağıdaki diyalog aynen yaşanmış bir diyalogtur. daha önceki yazdıklarım gibi götten sallama değildir.

olay yeri : avcılar metrobüs durağı
olay insanları : minibüs şoförü, ben, dikiz aynasına iple asılmış acrobat reader 6.5 cd'si ve bilumum yolcular
olay durumu : minibüs durakta tam 15 dakikadır beklemektedir
diyalog :
- kaptan kalkmayacak mıyız?
- çok acelen varsa taksiye binseydin kardeş
- taksiye binecek param olsa minibüste ne işim var?
sonuç : kaptan önüne dönüp sikindirik hayatına devam etme kararı alır.

ha bunu neden yazıyorum? "çok pis laf sokarım, cem yılmaz gibin..!" demek için mi? tabiki hayır..! yazıyorum, çünkü bu minibüslerin tekelini bir türlü anlayamadığımdan ötürü. ulan yürünecek yol olsa billahi yürürüm. ama yürümek en az 4 küsür saat sürer avcılar'dan sinanoba'ya. bu yüzden mecburen biniyoruz minibüslere.

sonuç : yarın gene minibüsteyiz.

   cayvesigara   15.04.2008 02:26
   #893473
5.

yolda yürüyen herkesi potansiyel müşteri olarak görüp gördükleri herkese korna çalmalarının yanında canımı sıkan bir durum daha vardır ki oda şudur: müşteri toplama çabasından dolayı yavaş yavaş giden bu adamlar her yerden alırlar müşteriyi, her el edene dururlar bilmem ne amma velakin inmek istediğiniz yerde indirmezler seni.. e be adam, e be cinayet sebebi insan, durak olmayan yerden müşteriyi alırsın yasak olmaz da, durak olmayan yerde müşteriyi indirmek mi yasak olur.. ben küfür etmeyeyim de ne edeyim şimdi.. eeeh

   beelzebufo   16.04.2008 12:32
   #894431
 
reklamı kapat

yazdır