minyon

1.

ince, kücük ,sevimli.

   zibidigibi   12.09.2006 20:08
   #40783
2.

argo da japon demekle eş tutulmamıştır.
minnacık ile eş değerdir.
harold pinter gibi değil suna pekuysal gibi .
mignon olarak bir dilde yazılır ama o hangi dil bilinmesi imkansıza yakındır.
"zor yoktur , imkansız zaman alır"
bilemeyiz

   kraliyet ailesi   11.04.2007 01:57
   #316494
3.

<bkz: bodur tavuk her dem piliç>

   marine13   23.12.2008 20:05
   #1133272
4.

türkiye'de bolca yetiştirilen kız türü

   madeleine   23.12.2008 21:28
   #1133385
5.

yatakta tercih edilen hatun türü. her pozisyona sokarsın. işte bu yüzden bu hatunlar diğer hatunlara nazaran sekse daha düşkündür.

   pedesa   23.12.2008 21:33
   #1133391
6.

formülü: (milyon miligram minyon)
tam olarak bilemem, ancak mühendisliğe kadar okuyabildik. "rabbim ne güzel yaratmış" deyip, çay ve içli köfteden sonra yeryüzüne en güzel armağan kabul edilmelidir.

farmakolojik özellikleri:
minyon fransızca'da 'sevimli güzel kadın' anlamına gelen mignon kelimesinden türemiştir. bu bayanlara 'ufak tefek' denebilir ancak, altını tükenmez kalemin yayını fırlattırarak çiziyorum ki; kısa değil, minyondur. ve bu önermenin 'şaşı değil, şehla' tarzı bir iyimserlik kılıfıyla hiçbir benzerliği yoktur.

endikasyonları:
sevimli,narin yapılı, 1.45-1.60 m standart kesim biblo gibi bayanlardır. bu çıtı pıtı "genetik piyangosu" talihlileri, portatif ve katlanabilir yapılarıyla her yaşta ve şartta -ki buna onca dert, tasa da dahildir, genç görünürler. (bkz: bonzailer) şirinlik etiketi bir ömür üzerine yapışıktır, kazımayınız. çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane de denebilir. bir minyonun 'boyunca' çocukları olması pek vakit almaz. fazla yer kaplamaz. çok kumaş gitmez, seri sonu ve çocuk reyonlarından alışveriş imkanıyla pek masraf çıkmaz. sağlıklıdır, kafayı oraya buraya çarpmaz. her daim ön sırada oturtulduğundan sağlam temellere dayanan bir eğitim, sıkışık bir minibüste sağ arka tekerlek üzerinde bile rahat salınım, zarafet ve boy farkı avantajıyla eşiyle sahra mantarlarını konuşurken bile "sana tabiyim" duruşu...

kontrendikasyonları:
manasız deyiş ve atasözleriyle (mda) kontrendikedir. minyonlar, büyük ihtimalle iri kıyım, kıskanç ve kart gösteren bayan atalar tarafından uydurulmuş atasözleri ve deyişlerle birlikte anıldığında zehirli olabilirler. klinik çalışmalar "kalçası yere yakın olandan korkacaksın" tarzı deyişleri sırıtarak kullananların, hipopotam ve develere denizci düğümüyle bağlanıp üç tur attırıldıklarını kanıtlamıştır.

uyarılar ve tedbirler:
asla çekelemeyin. çekiştirince uzamıyorlar, bu kadarlar! minyon bayanları, kuzey ülkelerinden ziyade kendilerini daha iyi hissedecekleri asya ülkelerine götürün. yanınızda yürürken kaldırıma çıkmasına, anlık da olsa keyif almalarına müsaade edin. şu rafa bir uzanıverin. katiyen yanında 'bacaksız, bıdık, cep manitası, karamürsel sepeti' (kendim yazıp kendimi kınıyorum) demeyin. dahası 'bızdık, ufarak,gubarak' derseniz taş olursunuz!

araç ve makina kullanımı üzerinde etkileri:
seyir halinde sürücü minder, fihrist ve benzeri materyallerle desteklenmelidir. sürüş emniyeti ve etkinliği değerlendirilmemiştir.

yan etkiler:
minyonlar genellikle her ahval ve şeraitte çok iyi tolere olur. ekseri hiperaktivite; sıklıkla "her ölçtüğümde farklı çıkıyor" seviyesinde hafif pudralı bir kompleks ve boy ölçüsünü bir üst haneye yuvarlama inadı. nadiren, kantarın topu kaçarsa topaçvari yusyuvar tostopar bir görüntü.

istenmeyen etkiler:
küçükken "yan yana durun bakiim şöyle kardeşle" tarzı ölçme değerledirme tekniklerinden ve içirilen balık yağlarından, büyüdüğündeyse tadilat fişlerinden bezginlik. sıklıkla tepeden bakılacağı için, panoramik görüntüye ve kepeklere ekstra itina. bu kadar. başka yan etkisi yok. hımm... bir de; bankada banko önü kısıtlı görüş alanı, kalabalıkta ezilme tehlikesi, hakkını aramaya çalışırken "aa, kim konuştu mahmut abi?" cümlesi...

takdim şekli:
malum... kaynana semra'nın buradan saygılar sunarım, belki de tek takdir ettiğim cümlesi; "en kıymetli hediyeler küçük kutularda sunulur"

dozaj:
ömür için tek doz için yeterlidir. beklenmeyen bir etki gördüğünüzde doktora başvurmayınız! işe yaramaz.minyonlar gerekli hallerde yerden güç alır, şaşırtır.

**

   cenin   25.01.2010 03:25 ~ 04:04
   #1885214
7.

şimdi güzel bişi bu durum minik olmak yani. hızlı koşuyosun, kolay saklanabiliyorsun, sevimlisin, kardeşin kıyafetlerini küçülünce giyebiliyosun, yaşlansanda yaşını belli etmiyorsun vs.

ama abi bazen sıkılıyor insan yahu. yani çok afedersiniz at gibi hatunlar yanında arz ı endam ederken sen hep küçüksün. yani topuklu ayakkabının en yükseğinide giysen küçüksün işte, bu durum hiç değişmiyor.

birde yeni nesil aştı kendini 16 yaşındaki ergen benden on yaş büyük gösteriyor. her sene doğumgünlerimde bir yaş daha alsamda fiziksel olarak bir büyüme gösteremediğim için hep küçük olarak kalıyorum, yani en azından çevre beni öyle görüyor.

geçen sene üniversite mezuniyetim için kuaföre gideyim dedim, kuaföre gidince saçını kuaföre danıştığın kadar ordaki teyzelere de danışmak zorundasın, racon bu. yani sen danışmasan bile onlar bir şekilde muhabbete girerler ve karışırlar.aynen benim yaşadığım gibi:

"kuaför:gibicibi ne yapalım saçını istersen krapelerle falan biraz kabartalım ne dersin ?
gibicibi: yok abi ya sen şöyle düz bir şeyler yap ben sevmem öyle kabarık kabarık kuş yuvası gibi.
yan koltuktaki bigudili teyze:aaaa olur mu yaptırsana şöyle dalgalı bişi nereye gidiyorsun ki?
gibicibi:mezuniyetim var da bu akşam.**
y.k.b.t:ortaokuldan mı mezun oluyosun?
gibicibi: yok anaokulundan teyze. abi sende şöyle kabarık bişi yap, en az otuz gösteriyim."

ama minyon olmak güzeldir, teyzelere rağmen güzeldir.*

   gibicibicis   20.05.2011 13:08
   #2358152
 
reklamı kapat

yazdır