moderasyona selamlar

1.

aleykimmi selamlaaar... diyerek karsiladigimiz yeni yazar.

   cemkirik limon dilimi   10.02.2009 19:10
   #1192400
2.

sözlüğe yeni dahil olan her yazar gibi, farklı inanışları, farklı görüşleri görüp, her kişinin kendince haklı olduğunundan yeni haberdar olup şoke olmuş yazar.

   salt okunur   10.02.2009 22:46
   #1192705
3.

"aha bu fosilin dişleri aynı balinanın ki la" yada "lan bu hayvanın tüyleri kirpiye benziyo kesin atası bu" gibi safsatalar ne zamandır teori oluyor anlamadım."

peki o halde sözkonusu safsatalara "kanun" diyelim. *

   hz muhabbet sav   14.02.2009 14:20
   #1197069
4.

moderasyon selamını almadı galiba.

   raki bardaginda cay   14.02.2009 22:49
   #1197898
5.

kücük bir arkadasimiz. korkum o ki, "midyat, seyfo" diye bagirmis. arkadaslari gelmisler. cift kale mac yapiyoruz sabahtir. hic utanmadi, sıkılmadı aga yahu. bir soluklan yigenim, ayni seyleri isitip isitip söylüyor ve mesnetsiz iddialarinla mide bulandiriyorsun diyorum...ama dinletemiyorum...

gözünde refere entry yazan bir moderatörüm, üstelik de ex yalakasiyim mesela...ahah ex yalakasi. neyse. ben zamaninda pap'a verip de moderatör olduydum, ondandir. tisisi. siz ölmeyin...

simdi arkadasin "asagilamak" fiiliyle bir problemi var. mesela evrim savunucusuysaniz "mal"siniz. hmm, süper yahu. sonra kürtseniz ahmaksiniz (imâ nedir, nasil yapilir), kafatasinizdan ne mal oldugunuz anlasilabilir (ay bu baskasi miydi yokseaa kenks)...ayrica "olum, lan" gibi kelimeleri tanimadiginiz bireyler icin cok rahatlikla ortalara sacabilirsiniz...

üslup bro üslup diyorum. baska bir sey demiyorum. ömür bictigim falan yok. bir "oha" vak'asi da yapacak degilim; ama hancidan sarap ve kadin isteyin. pelte gibi yapar adami...

alpsu'ya diyecegim bir cift lafim var bu nick altindan. sen bunlara uyma.

   cemkirik limon dilimi   14.02.2009 22:49
   #1197900
6.

#1197927

asil türk soyunun asil simgesi olan kurt'lara benzetilmekten şikayetçi olmayacağını düşündüğüm yazar insan, sana selam olsun .

*

   ustasinidovenninja   14.02.2009 23:06 ~ 23:06
   #1197941
7.

hiç yabancı gelmiyor.. çok kez girip çıkmış kendisi.. ulan türk gibi gururlu olda istenmediğin yerde sen durma.. ama bakıyorumda isim değiştirip geri dönüyorsun..

   analog   14.02.2009 23:09
   #1197952
8.

iyi bir ganyancı değil, yanlış ata oynuyor. tisis diyen atı tek geçeceksin. bu pist onun için ideal.*

   efivos   14.02.2009 23:15
   #1197966
9.

bu kadar entry girilince sünnet düğünü sandım. meğer kendisi sünnetçiymiş.ehehe..

   ben jack in cukuyum   14.02.2009 23:17
   #1197969
10.

heil..! #1158003 nolu entryden dolayı bana da kızmış olabileceğini tahmin ettiğim yazar. şimdi nasıl bir doktor, hastasına rahatsızlığını tıbbı terimlerle anlatsa açık olamayacağını bildiği için, karşısındakinin beyin seviyesine inip anlatmak zorundaysa bazen aynısı oluyor işte. ayrıca burada tüm yazarlar eşitse, denyoluk yapmak kimsenin tekelinde değil, herkes yapabilir. sen yaparsan ben de yaparım yani adamım. o değil de atılıp atılıp yüzsüzce geri dönüşleri anlamıyorum ben, ulan beni atsalar var ya hayatta dönmem geri, neyse o benim meselem. üstelik aynı saçma sapan hareketler devam ediyor. evet, yanlış ata oynuyor. bu sözlük saçmalamaktan, üç beş kelime etrafından dönmekten öteye çıkamayan, kendisini savunamayıp karşısında olduğu ezberletilen görüşlere çamur atmaktan başka kabiliyeti olmayan aklıevvelerden ziyade kendini biraz olsun geliştirmiş insanlara ihtiyaç duyuyor. bu benim fikrim ancak, kimin şutlanıp kimin yönetime yükseldiği de ortadadır. x yapan y tarzı başlıklarında başarılar diliyorum ve muhtemel bir sonrakini nickiyle tekrar görüşmek üzere deyip al yanaklarından öpüyorum kendisini ve tüm aynı zihniyettekileri. padişahım çok yaşa. tanrı türkü korusun. amin. öptüm. bye.

   painseeker   14.02.2009 23:38
   #1198021
11.

ölü numarası yapın belki gider.

   hz muhabbet sav   14.02.2009 23:41
   #1198029
12.

bir başlık açmış efendim bir yazar yedi günde nasıl gammaz olur diye. entrysi ise "bazı şeylerini feda ederse olur". gülmekle ağlamak arasında gittim geldim. yahu ne sanıyorsun, millet yönetici olmak için kendini mi peşkeş çekiyor? exnihilo hüseyin üzmez mi ağa? yapma ağa, başka şekilde komiklik yap.

   mezarbekcisi   15.02.2009 10:09
   #1198381
13.

#1198379 basliginda bir yazar 7 gunde nasil gammaz olur sorusuna kendini peskes ceker diyerek yanit veriyor..

iyi de hacim insan merak ediyor .. 7 tam gun oldugunu nerden ogrendin? 6da kaldin diye gammaz yapmadilar mi seni?

   king of the tawn   15.02.2009 10:11 ~ 10:17
   #1198384
14.

üslubuna dikkat etmezse uçmayı öğrenecek olan yazardır.

<bkz: moderasyon göreve>

   mezarbekcisi   15.02.2009 10:14
   #1198385
15.

<bkz: dine hakaret ederek siyaset yapmayı hayatın her alanına yansıtabilite>

   moderasyona selamlar   15.02.2009 10:18
   #1198390
16.

lafmacun bir ahırsa moderasyona selamlar samandır...

   susamcik   15.02.2009 11:11
   #1198405
17.

#1198411

bunu diyen sen misin? zaaaa!

   salt okunur   15.02.2009 12:08
   #1198435
18.

şahsıma yönelik entrysi üzerine ;

tespit insanı, bravo bravo diye şakşakçılığını yapasım geldi. şimdi sadece ama sadece salt gerçekleri konuşalım. her önüne gelen milliyetçiye faşist diyen süper zeka demiş bana, ben öyle biri değilim, süper bir zekam yok yani, ki bu yüzden de bu başlıkta bu entryi giriyorum. milliyetçilik alçakların son sığınağıdır demiştir samuel johnson. fenerbahçeli orta saha oyuncusu değil filozof bu eleman. işte bu alçaklığı fark etmek hiç de zor olmuyor emin olun. kafasını gömen devekuşunun götü nasıl açıkta kalıyorsa aynen öyle oluyor. maskeleme işlemi çok başarısız çok.

ayrıca kurt deyince götüm üç buçuk atmıyor. niye atsın ? arkadaşa dedim bana kurt de diye, kurt dedi vurgulu vurgulu böyle ama hiç korkmadım. ben de şaşırdım nasıl dehşete düşmedim diye. jack london kitaplarını bile okudum. beyaz diş ve vahşetin çağrısı diye.. tırssam bitiremeden kapatırdım onları. türklerin geçmişi... burada tarihten bahsediyoruz, eğer sen okuduğun her şeyin tarafsız olduğuna inanıyorsan amenna, ama ben birilerinin yanlışlarını aklama çabasından ziyade gerçeklere bakmayı doğru buluyorum. üstelik çerkes, arnavut ve türk harmanı biri olaraktan pek çok farklı açıdan bakabiliyorum. misal bir tarafta çerkes ethem'in kendi yazdıkları var, öte yanda da mustafa kemal atatürk'ün daha doğrusu resmi tarihin. sonuçta ikisi de kendi yaptıklarının doğru olduğunu söylüyor ve bunu görmek kolay. doğruyu bulması ise zor, ikisinin de gerçekleri olduğu gibi anlatmadığı ortada. yine de tarihi kazananlar yazar. şu an terörist diye itham edilenler bir gün amaçladıklarını elde ederlerse onlar da kahraman olacaklar. tarafsız olarak geçinen kimselerin yazdığı eserlerin de tarafsızlığına inanmıyorum. şu an togolu biri ermeni soykırımını araştırsa ve var dese, buna eyvallah demeyeceksiniz. bir çıkarı olduğunu düşüneceksiniz. elin togolusuna ne diyeceksiniz. objektif olma ilkesi pek çok şekilde ihlal edilmiştir, o yüzden dar bakmak imkansızdır. tarih devamlı kendini değiştirir, sürekli kendini baştan yazar. sayfalar değişir ve sorgulamayan sivri zekalılar da bunları yer. bu böyle gider durur. tarih kalemle yazılamadığında tüfekle yazılır demişti farabundo marti. onun yazdığı tarihle la matanza'yı gerçekleştirenlerin yazdıkları tarih hiç birbirine benzememektedir. hangisi gerçek hangisi kolpa bence gayet net bir şekilde ortadadır.

burası elbet birilerinin malı, birilerinin eseri. sonuçta bu site üzerinden para kazanan insanlar var, hadi o kısmını da geçtim yıllardır buraya var gücüyle emek vermiş insanlar var, ben onlardan biri değilim, çok gittim geldim ancak bırak da aralıksız emek veren insanlar sahiplenebilsin olur mu ? sen misin bana kurallardan bahseden be adam demezler mi sana ? bir hukuk devletinde olan bitenlere bir baksana hele, kuralmış, çok sallamışsındır hayatın boyunca tüm kuralları eminim. tıpkı kahramanların gibi. öyle ki tüm din, ahlak, görgü ve hukuk(!!!) kurallarına aykırı eylemlerde bulunan pek çok insan idolündür senin. ilk nickine bakmak yeterli olacaktır, yol gösterici. yazılı olmayan kurallar vardır elbet, eğer hesabın kesildiyse, burada yönetim tarafından istenmediğini gösterir. bu muameleyi ben görsem utanırım, kızarım ve bir daha asla geri dönmem. hele hele moderasyona selamlar diye bir nick alıp kesinlikle dönmem. neyse davanda başarılar diliyorum sana, ne de olsa bu hesabın da kapatılınca burada başka bir nickle onu da yücelteceksin.

faşizm belirtilerinden en çok denk gelenlerden bir tanesi de işte siz ve biz kavramları. siz derken, oradaki biz kimiz ? sen buradaki herkesle aynı şeyi düşündüğümü mü sanıyorsun gerçekten ? hatırlatayım sana şunu, belirli bir kesim iki üç farklı ocaklarda lay lay lom yaparken diğer kesimin dahil olduğu örgütlenmelerin haddi hesabı yoktur. ezber diyorsun ya işte koçum, sen beni hiç tanımamışsın, bu dağ be rüzgarlar gördü be heay. fatih kısaparmak da seversin değil mi ? neyse, bana bir şeyler ezberleten kimseler olmadı. köyde imamın torunuydum, oldukça dindar olan sülale içerisinde melekler girmeyecek diye posterleri yırtılan, saçları çekilen, görünüşü eleştirilen aykırı ve boş beleş biriydim, çekirdek ailede dahi yaptığım tartışmalarda bana hak verenler olmadı, senin siz diye vurguladığın, o tek çatı altında toptan karalamaya çalıştığın o insanların pek çoğuyla fikirlerim uyuşmadı. bu da arnavut yemekleri yeyip, çerkes düğünleri yapıp, türk kültürüyle birleştirme çabası gibi olmuştur. demem o ki, hayatım boyunca sorgulamalarıma devam ettim ben mecburen kendi kendime, yanlışı gördükçe doğruyu arama ihtiyacı hissettim ve şu an bulduğum cevapların çoğunluğunun doğru olduğuna inanıyorum. anlatabiliyor muyum ? asla körü körüne dangalakça, sorgusuz sualsiz teslim etmedim aklımı ben hiçbir şeye. neyin ezberinden bahsediyorsun bana ? ayrıca burada bir tarafımı açıp, tahsil durumumu, kaç üniversite okuduğumu ve kaç dil bildiğimi söylemek zorunda hissetmiyorum, zira şimdiye kadar yazdıklarımdan nickim - ki burada zirveler harici bununla varım- benim ne mal olduğumu herkese açıkça göstermiştir. böyle şeylere ihtiyacım yok, ben varım ve buyum. atılıp atılıp döndükten sonra eski nicklerimi yüceltmek zorunda da hissetmem !

kalıpçılığa bakıyorsun bak evet bu da bir belirti işte. x yapan y... bu kalıp karşı tarafındakiler hakkında hiçbir şey bilmeyen ama onlara laf sokmak isteyen çoluk çocuğun sığınadır. türk'e ahmak diyen ahmak mesela buna bir örnektir. zaten bu entry harcadığım vakit bile fazlayken daha fazla vakit ayırmayı zaman kaybı olarak görüyorum, o yüzden benzer örnekler hakkında aralştırma yapmıyorum.

#1198377 şu entryde şaka yapıyorsun değil mi ? ciddi değilsindir, seni gidi seni...

ben de ne biçim türkmüşüm amına koyim be, anti-türk gibi bir ideolojim var. sen normal değilsin, orjinal bir vakasın. siz ve biz diye yaklaşmanı anlıyorum çünkü senin içinde bulunduğun şey bir sürüde koyun olmanı gerektiriyorken benimki bir birey olmayı ve bu farklı bireylerin uyum içinde yaşamasını savunuyor. kriminolojide taklitçilere copycat diye bir tabirle hitap edilir. bu, pokemon adlı çizgi diziyi izleyip uçabileceğini sanan ve camdan atlayıp hayatından olan o çocuğun yaptığı kadar trajikomiktir. sen öyleyken, herkes senin gibi olmak zorunda değil. çık o fanustan... ben, işte bu yüzdendir ki, kimileri gibi kalkıp -dindarlara, ateistlere, sağcılara, solculara- etiketler üzerinden saldırmıyorum yine bireysel olaylarla diyorum diyeceğimi. anlamak için kafa yoracağını bilsem çok daha güzel bir üslupla ve uzun uzun anlatırdım ama vazgeçtim artık bunlardan, beni umutsuzluğa düşürdünüz, tüm aynı zihniyetiniz.

''...
bu davet bizim...yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
bu hasret bizim...
''

ben eminim, bü ülkeyi de bu ülkede atan her kalbi de senden daha çok sevdiğime. insanın insan olmasının sevmek için yeterli olduğunu savunuyorum ben, elime cetveller alıp kafa tası ölçmeye gerek duymadan..! sen götünü kollayacak kişileri sevmeyi iyi bilirsin ancak, oysa ben seni ve senin gibileri bile sevmeye çalıştım. insan tanımını çalışıp gelirsen, bu anti-türk mevzusunu daha iyi konuşabiliriz. ancak öyle noktalar oluyor ki, hümanizm ile misantropi arasında sıkışmak durumunda kalıyorum. bir roma ilkesi olan ve latince'de lactura paucorum serva multos diye geçen, çoğu için azı feda et burada mantıklı geliyor. burada çoğunluğun insan haklarını kendi kıçı kırık, karambolcu davası adına tecavüz etme hakkı gören insanlara kin beslemenin kötü bir yanı olduğunu düşünmüyorum. onlar ki gözümde yaşamaya hakları yoktur, çünkü pek çok masum insanı canından etmişlerdir ve bu yönde devam etme ihtimalleri çok yüksektir.

normal kaçış sendromu nedir bilemem ama asla tanrı kübayı korusun demem. marx'ın istediğinin de ona şakşakçılık yapılması değil onun ve yakın arkadaşı engels'in söylediklerinin anlaşılmasıdır zannımca. onu yapan ben değilim, herkeste de kendi yansıma görmen normal bir yanılgı tabi. narkissos'a bir bak derim. şunu belle, beni bağlayan hiçbir kalıp yok, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir insanım ben, farkımız burada. o yüzden beni anlamayacaksın. ben size bize değil, bana ve sana bakıyorum. sonra da birbirinin tıpa tıp aynı bireylerin oluşturduğu topluluklara, sürülere bakıyorum ve sıçacağım bir şey varsa ancak o zaman sıçıyorum.

<bkz: sözde milliyetçilik>

----- spoiler -----
türk gençliği olarak , komunizme , kapitalizme ,
faşizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadelemiz sürecektir.
----- spoiler -----

keşke bu yeminden sonra yapılanlar da sadece komik ve aptalca olsaydı.

notlar :

not 1 : yılanlar koku almada burun deliklerini değil dillerini kullanırlar ve bu şekilde neyin ne olduğunu sezerler. sen düşünce özgürlüğünü kısıtlamayı güden, ona engel olabileceğini savunan bir rüya uğrunda koşsan da, bir gün ebediyen susturulana ya da susana dek benim dilim dışarıda durmaya ve aklımdan geçenleri konuşmaya devam edecek.

not 2: bir bütünü anlamak için içindeki unsurların her birini teker teker çözmek gerekmiyor. o kadar da karmaşık bir şey yazmamışsın. ayrıca benim eleştirdiğim converse giyen komünist tadındaki tavrındır. düşmanının tam olarak ne olduğunu bilmeden onunla mücadele edemezsin. yoksa şu ikileme düşersin, william butler yeats'ın an ırish airman foresees his death isimli şiirindeki gibi :

''those that ı fight ı do not hate,
those that ı guard ı do not love''

''savaştıklarımdan nefret etmiyorum, kolladıklarımı sevmiyorum.'' ama pardon sustum, bu sorgulamaktan geçen bir şey.

not 3 : kim daha uzağa işeyebilecek bakalım. edgar allan poe'nun the tell tale heart eseri aha : http://www.pambytes.com/poe/stories/heart.html . bu eserde anlatılan şey bir cinayet mi yoksa id, ego ve süperego arasındaki mücadele mi hadi bakalım ? ne kadar da saçma oldu değil mi ? ben bile kendime götümle güldüm o derece.

not 4 : evet, doğu anadolu'yu istiyorum hala. batum'da da gözüm kaldı aynı şekilde. hepsini istiyorum, tüm dünyayı istiyorum. manyağım ben, hastayım.

not 5 : payımı aldım.

ve son not: eğer cevap hakkı verilmezse bu saçmalıkla daha fazla uğraşmak istemiyorum. sonu asla gelemeyecek, kim daha uzağa işiyecek, kim kimi göt edecek şeklinde sakız gibi uzayan nickaltı polemikler kesinlikle gereksizdir. sadece şunu söyleyeyim, burada bireylerden çok fikirlerle çatışmayı isterdim ben. ancak fikirsiz, bilgisiz insanlarla bu şekilde akıntıya karşı kürek çekmenin mantığı yok. o yüzden, nickaltı muhabbetlerinde dikkat çekmek zorunda hissedebiliyor insan kendisini, haddi olmasa da.. demem o ki, bir şeyi gerçekten savun ve olay üzerine ilgili başlıkta tartışalım. uyar mı ? tartışmaya değer bir şey olsun ancak. olabiliyorsa tabi. şu da görülmelidir ki bu başlığa yazma sebebim bende değil kendisinde aranmalıdır. savunma ve düşünme kabiliyeti olan ve fikir bakımından çok ters düştüğüm hiçbir insanla bu şekilde gereksiz ve boş muhabbetlere girmedim. yani burada bu entryi girmeye mecbur bırakıldım bir anlamda. neyse, allah'a emanet, selametle... şimdi çıkıyorum, sonra görüşürüz, öptüm. buyur meydan senin.

kendime not : bir daha böyle bir olayı bu kadar ciddiye alma.

   painseeker   15.02.2009 17:34 ~ 17:44
   #1198761
19.

göte göt dediği için pek sevilmeyen yazardır ayrıca orospuya hanım efendi muamelesi de yapmadığından sözlük çanak yalama eşrafı tarafından gerekli mumeleyi görmemiştir .

dikkatle takip ediyoruz kendisini, selam olsun .

   ustasinidovenninja   15.02.2009 18:35
   #1198854
20.

sözlükte tek bir başlıkta dönen tek bir tartışma belki sözlük yazarlarını rahatsız etmeyecektir fakat, aynı anda 8 - 10 başlıkta, üstelik diğer entrylere, örnekte görüldüğü üzere şu şekilde refere vermesi:

" "içine ettiniz şu güzel günün" lafı en önemli söylemleridir."

sözlüğü biraz sikertmektedir. üç gün sonra bunu biri okusa "ne lan bu" diyecek, anlatabiliyorum sanırım.

ve tanrı güvercini yarattı.

edit: bir de abi, tartışmaların seyri açısından diyorum, dünya "siz" ve "biz"den oluşmuyor. ne bileyim, ateistler aynı anda evrim teorisini kabullenmek, sosyalist olmak, türklerden nefret etmek ve milli maçlarda yabancı takımları tutmak zorunda falan değil yani. 2 boyutlu düşünmek avantaj değil, biliyorsun bunu.

   ghostrider   15.02.2009 18:40 ~ 18:44
   #1198862

1234  

 

sayfa

 / 4 

reklamı kapat

yazdır