msnindeki kisi sayisi ile ovunen zurriyetsiz

1.

bu adamlardan çok fazla var. bana toslayan bir kız olmuştu vakti zamanında. kafe ortamlarına falan düştünüz mü daha iyi anlıyorsunuz bu mesene denen illetin nasıl bir manyaklk olduğunu. bir sidik yarıştırma gayreti, bir tuzla tersanesi işçisi zavallılığı.. bunu anlatmak mümkün değil..

msn de ne diye sordum salak kızın birine. bana dalga geçer bir surat ifadesi takınıp güldü, aşağılayıcı bir iki laf geveledi.. kendini birden benden üstün görme gibi bir hataya düştü, nefsine yenildi, şeytan burnuna osurmuş olmalı ki kibirli hareketlere, böbür böbür böbürlenmeye başladı.. hemen edebiyata getirdim konuyu.. aklının havsalasının alamayacağı derinlikli yorumlar yaptım birkaç yazar ve şair hakkında. sonra msn dediği dalgayla zaman öldürmeyi, çağdaşlaşma, aydınlanma, bilim ve teknoloji meş'alesini yakıp götüne tersten sokmayı bir şey sanmasını hicvedercesine soğuk füsyonu anlatmaya koyuldum. apışıp kaldı. ne kendisinin ne de msn listesindeki kişilerin benim kadar entellektüel birikimi vardı. bana tapmak, benim kadınım olmak istiyor gibi özür diler bakışlarını soğuyan havayı dağıtmak adına gözlerime yöneltiyordu. gözlerimi gözleriyle yakalayıp pişmanlığını, yaptığı hatanın hayati olduğunu ona bir şans daha verirsem tam randımanlı bir hatun olarak hayatıma girebileceğini anlatmak ister gibiydi adeta.

tam o esnada saatime baktım. saat beşi çeyrek geçiyordu. düşündüğüm gibi bir iki dakia içinde imam ikindi ezanını okumaya başladı. cafede yiyişen çiftleri bırakıp bir tenhada namaz kılmam gerekiyordu. bu gerekliliği geri zekalı arkadaş grubuma anlattım. sonra garsonu çağırtıp müziğin sesini kısmalarını hatta kökten kapatmalarını söyledim. garson piçti. terso yaptı bana. laiklik falan filan, ırt zırt dediğini hatırlıyorum. kafasını koparmak için atarlandım ancak elimden aldı izbandut güvenlikçiler. ne kadar ayarsız olduğumu anlayıp abdest almam için bana lavaboyu gösterdiler. müzik nihayet sustu.

tekbir alıp namaza durdum. biraz devam edince dini bütün bir bodyguard gözleri yaşlı yanıma gelip beni uyardı. kıbleyi şaşırmışım hamona koyim. bir anda mekan çalışanları benim karizmatik lider duruşumdan etkilenmişler, bana ram olmuşlardı. ortamın kadir inanır'ıydım şimdi. bir kamyonum bir de samet'im eksikti. neyse tekrar namaza başladım. bir iki rekat kıldım ki msnindeki kişi sayısıyla caka satan zürriyetsiz kız geldi. hayran hayran beni izliyordu. ilk defa namaz kılan birine bu kadar yakın hissediyordu kendini. bunu anlayabiliyordum. ilginç bir ritüeldi bu onun için. buda tapınağındaki kel rahiplerden farksızdım gözünde. derken salak karı yanıma yanaşıp enseme öpücükler kondurmaya başladı. sıcak nefesini boynumda hissediyordum. hemen okuduğum sureyi sesli okumaya başlayıp uyarı verdim, olmadı hata verip hata raporu gönderilsin mi diye sordum. ancak yol yordam bilmediği belliydi kevaşenin. sonra selam verip namazı bozdum. bastım şamarı.. vurdum tokadı.. baya baya dövmeye başladım. bana karşılık vermiyor aksine hoşuna gidiyormuşcasına yaşlı gözlerle gülümseyerek "daha da vur erkekim" diyerek tempo tutuyordu.

bir süre ben de onu kırmayıp vurmaya devam ettim. ancak az önce namaz kılınabilecek kadar tenha olan köşe sayemizde bir sirke dönmüştü şimdi. görsel şovlarımızla cafe müşterilerine unutulmaz anlar yaşatıyorduk. sonra duruldum. dizlerime kapanmış, mutlulukla hüzünün harmanlandığı o anlarda ağlamaklıydı. ben de dizlerimin üstüne otutrup dediklerimi tekrarlamasını söyledim. eşhedü en la..

o'nu müslümanlığa, hak dine katmıştım. kadının olayım, postmodern kölen olayım diye yalvardı. kabul ettim ve ilk emrim olarak onu azat ettiğimi ve bu emre karşı gelirse kendisi ile muhatabımı keseceğimi söyledim. çaresiz kabul etmek zorunda kaldı. sonra dışarı çıktım dışarıda bir grup insan çıkmamı bekliyormuş. bir alkış tufanı koptu. konuşma yapmamı istediler. ben de şu an için konuşamayacak kadar yorgun olduğumu söyleyerek oradan hızla uzaklaştım..

   faysal   27.07.2008 12:20
   #985205
2.

o kadar zürriyetsizdir ki gerekirse kendisini bile kişi listesine ekler.

tanım; boşa oksijen tüketen kımıl zararlısı.

   demarke   27.07.2008 19:18
   #985404
3.

<bkz: msn de kaç kişi olduğu değil doğum gününü kaç kişinin hatırladığı mühimdir>

   acaba hamile miyim   27.07.2008 20:25
   #985478
 
reklamı kapat

yazdır