mustafa kemal ataturk u tanimak

1.

hayat görüşü değişmesi,ruhen iyileşme sebebi.

   esgi   27.11.2007 19:46
   #743703
2.

ne yazık ki okullarda öğretilen değil dayatılan lider olmuştur.sadece siyasi ve askeri duruşuyla sıkıcı tarih kitaplarına sığdırılmıştır.leyla'nın evi kitabında atatürk'le ilgili bir kısım geçer.atatürk bir paşanın yalısına gider ve saz heyeti çalarken içkisini yudumlar ve gecenin ilerleyen saatlerinde oynamaya başlar.çok terleyen atatürk'e ev sahibi paşa yeni bir gömlek getirmek için gömleğini çıkarmasını söler ve atatürk çıkarır.terli gömlek bütün ev çalışanının elinden geçerken herkes koklar ve paşa "sakın atatürk görmesin,çok kızar" demiştir.
sorgulayamadığmız,sorguladığımız zamanda çirkef davrandığımız liderdir.hatta daha ötesi hatalarıyla bir insandır.

   lvlachete   02.12.2007 01:34
   #750861
3.

liberalist kesim tarafından sıklıkla "atatürk'ü putlaştırmayın, eleştirin onu, kanlı işler falan da yaptı o" temasıyla, araya devletçilik ilkesi herkes tarafından tasdik edilmiş bir hataymışçasına sosyo-ekonomik mesaj sokarak açıklanmaya çalışılan eylem.

ne diyordu cem boyner: "atatürk'ü aşalım!"

kemalizm'i bir din gibi yaşamaya benden de hayır, doğrularının boyutundan ötürü yanlışları görmezden gelmeye de. lakin en büyük hayır, ideolojik ve öznel görüşleri, birileri birilerine tarihi baştan yazma görevi vermişçesine mustafa kemal tanıtımına ekleme çabalarına yöneltilmeli.

   ilelebetmuhalefet   02.12.2007 01:49
   #750883
 
reklamı kapat

yazdır