muzik evrenseldir

1.

soad dinleme gerekçeleri sorulan yavrucukların insana kimi zaman kahkahalar attıran kimi zaman da insanı derin derin düşündüren yanıtıdır.

   dogrudanyonetim   22.08.2007 22:02
   #627083
2.

faşistlerin bir türlü içlerine sindiremedikleri gerçek. müzik evrenseldir. müzik demek soad demek değildir yavrucuklar. *

   diken   22.08.2007 22:06
   #627096
3.

gülünecek hiçbir yanı olmayan, gayet mantıklı, en az desteklediği kavramlar kadar evrensel olan bir sav. bunu soad' a, ahmet kaya' ya indirgeyen zihniyetin henüz evrenselleşemeyecek kadar darlanmasından olacak ki, sanat anlayışı açısından olgunluk derecesi blue jean dergisi' nin arka sayfalarında yer alan 14-15 yaş grubunun "metallica eminem i döver" tarzındaki çatışmalarına denk gelen bu tarz savlara rastlamak ne yazık ki hala mümkün olmakta. mtv gibi güçlü ama kalitesiz bir promosyon makinesinin besleyip alladığı pulladığı, yağladığı soad gibi tonla grup var bu piyasada. müziği müzik olarak düşünen gerçek biri, soad denen saçmalığın türk düşmanlığından önce, müzik adına, metal müzik olduğunu savunduğu aptal tarzı adına elle tutulur hiçbir şey icra edemediği gerçeğine yönelmelidir.

ya da şunu düşünmeli: şöyle bir diyalog geçse mevzubahis soad dinleyen kişiyle, verilecek cevap ne olur?

-neden soad dinliyorsun?
+sanane lan yarraam ne istersem onu dinlerim hesap mı verecem sana? senin baban mı bu heriflerin prodüktörü?

yani cevabı veren arkadaşa karşı söylenecek hiçbir laf yoktur, isteyen istediğini dinler, soad boktan bir gruptur, isteyen dinler, ajdar saçmalıklara imza atan biridir, ama yine isteyen dinler, bunda gerekçe aramak, onu dinleyen kişinin yaptığı saçmalıktan çok daha büyük bir saçmalıktır.

   spiritsoldier   22.08.2007 22:12 ~ 22:13
   #627113
 
reklamı kapat

yazdır