mysterious skin

1.

1996 yılında piyasaya sunulan aynı adlı scott heim romanından uyarlanan ,yine bir gregg araki yine bir child abuse temalı film olarak izlemeye başladığım ancak ilerleyen dakikalarla birlikte kurgusu ve hikaye anlatımına hayran kalıp muhtemelen de sinema tarihinin en rahatsız edici filmerinden biri olmaya aday ilan ettiğim ( evet arada yaparım öyle) bir filmdir mysterious skin.


aile içi ilişkilerin önemini her fırsatta vurgulayan yönetmen bu filmde de geri durmamış ve temel bir baba figüründen bağımsız büyüyen erkek çocukların maruz kaldıkları olayları ekrana taşımış. buraya kadarı klişe koksa da okul koçunun tacizine uğradığı ayan beyan ortaya konulan neil mccormick ( joseph gordon levitt ) ve olay neticesinde geliştirdiği eşcinsel kimlik ile psikojenik amnezi sendromlu olduğunu filmin finalinde anlayacağımız ufo struck eleman brian lackey'nin ( brady corbet ) hikayelerinin ayrı ayrı ele alınışı yönetmenin finali "iyi bağlamasıyla" daha leziz bir hale gelmiş. biri aseksüel diğeri eşcinsel olan bi iki gencin hikayelerinin başladığı yerde kesişmesi de gregg araki filmlerinin katil her zaman cinayet mahaline döner ilkesinin bir neticesi olsa gerek.

şaşırtıcı finali ve işlediği öyküyle iyi film olmayı hakeden mysterious skin,yönetmen nereye onlar oraya bandı cocteau twins'in birbirinden güzel soundtracklarıyla da izlenmeye değer. ayrıca filmde american history x'den sonraki bu güne kadar izlediğim en -baba- tecavüz sahnesinin yer aldığını da belirtmeliyim.

   king of the tawn   28.07.2009 16:00
   #1510597
 
reklamı kapat

yazdır