necef operasyonu

1.

abd ve ırak birliklerinin geçen hafta birlikte düzenledikleri bir operasyonda isyancı diye 300 kişiyi öldürdükleri katliamın adıdır.bölgeden ajanslara düşen resimlerde isyancı diye öldürülen insanların büyük bir çoğunluğunun elinde silah bile olmadığı, içlerinde kadın ve çocukların da olduğu açık bir şekilde görülmektedir.

ırak'ta artık doğal bir hal alan bu süreç bir süre daha devam edeceğe benziyor.hegemonya kurmuş güçler bu iktidarlarını sürdükdükleri sürece bu operasyonlar barış operasyonu adıyla etiketlenmeye devam edecektir.

ama devir tersine dönüp güçler dengesi değiştiğinde bu savaşın sorumluları da -ikinci dünya savaşında olduğu gibi- sembolik olarak bile olsa tarihin sayfalarında şerefsiz olarak adlandırılacaklardır.

   resul balay olmak   03.02.2007 18:20 ~ 18:20
   #203766
2.

ırakda işlenen soykırımın bir paçasına verilen isimdir.
amerikan ordusu x tane el-kaide üyesini öldürügünü söyler,bir gazeteci bunu yalanlayıp ölenlerin sivil halk oldugunu söyler,bir kaç hafta sonra gazeteci silahlı saldırıya uğrar,ölür.
bu gibi şeyleri biraz araştırıp dönen dolapları,ölen bebeklerin cesetlerini gördükçe bütün dünya bunu nasıl seyredebiliyor? nasıl buna karşı çıkan 1 tek kişi bile çıkamıyor diyorsunuz ama siz onları derken bile yine ırakda yada afganistanda yada diğer işgal altındaki bir ülkede sivil bir insan sadece o an orda oldugu için öldürülüyor.
<bkz: orospu çocukluğu>

   swarem   03.02.2007 18:45
   #203783
 
reklamı kapat

yazdır