nefastum

1.

2002 tarihli turk black metal grubu.when sky and earth meet ve tartaros
adlı 2 demoları var diye biliyorum.

   chewbacca   12.05.2007 14:23
   #390003
2.

grup 2002 yılının başlarında vocalist invidiosus, bateristi mortificus ınfero tarafından kurulmuştur. kısa süreli eleman arayışının ardından 2002 yılının yazında metalmonster’ın düzenlediği bir festivalde ilk defa sahne almıştır. 2002 aralığında «when sky and earth meet» isimli demo kaydını piyasaya sürmüştür. 2003 yılının yazında ise kemancı rock bar da düzenlenen bir black metal festivalinde headliner olarak sahne almıştır. bu konser sonrası grupta değişiklikler olmuş, ikinci gitarist ve bas gitarist gruptan ayrılmıştır. grup bir süre tek gitar devam ettikten sonra ikinci gitarist eksikliğini exsecror tamamlamış, hızla ikinci demo hazırlıklarına başlamış ve bu süreçte de iki caravan rock bar konseriyle istanbul blackmetal seyircisiyle bütünlesmiştir…bu caravan konserlerin den sonra ise klavyecisi, back vocalisti ve bass gitaristinle yollarını ayıirmıştır…bu ayrılık grubu sıkıntılı bir döneme sokmuştur kısa bir süre sonra da bass guitar eksikliğini telafi etmek için bass guitara mortificus ınfero ve bateriye de serhat deniz geçmiştir… yeni kadrosuyla yepyeni bir nefastum olarak, 2004 ekim ayında “tartaros” isimli single şarkıyı websiteleri aracılığı ile black metal dinleyicileriyle paylaştı. blackmetal night 1 ve blackmetal night 2 dorock bar konserlerinde gösterdiği performansla göz dolduruken yeni sound’unu da büyük bir kitleye tanıtmış oldu…

2005 yılının aralık ayında ise, ”misanthropic dominion” isimli e.p kaydı piyasaya sürüldü…kayıt istanbul’da, ankara’da ve izmir’deki blackmetal dinleyicilerine ulaştırıldı…bu kayıtla birlikte grup baterist serhat deniz ile yollarını ayırdı…şuan hızla albüm çalışmalarına devam eden grup yazın başında çıkaracağı albüm için kayıtlara başladı…nefastum aynı zamanda «baltam gelecek kellen gidecek» isimli slasher türevli bir korku filminin soundtracklerinde yer aldı.

ilk demoya nazaran grubun sözlerini invidiosus, müziklerini exsecror ve cynicus bryonia marsi, arrangelerini de mortificus ınfero yapmaktadır…süratli müzikal yapı üzerine inişli çıkışlı yer yer yaratılan hüzün ve atmospher üzerine insan ırkının yok oluşu, dinlerin körelten kaosuna karşı , yalancılığın acizliği ve gecenin egemenliği üzerine yazılan şiirler…nefastum’un müzikal karakterinin bir göstergesidir.

*

   slytanic   16.07.2009 14:36
   #1493416
 
reklamı kapat

yazdır