ogretmen cocugu

1.

bütün öğrenciler arasında en bahtsızıdır. genelde sınavları 100 veya yakınından geçendir. arkadaşları ve çevresince soruları çalmakla suçlanır. gerçek şu dur ki evde planlı ders çalışlma programına uymak zorunda bırakılmıştır.

   webtr   06.09.2007 00:59
   #654534
2.

yitik bir köy ilkokulunda okulu boyayan, temizleyen,onaran, hem müdür hem de müstahdem olan, çocukların söküklerini yamayan, sümüklerini silen öğretmen babanın öğrencisi olup da "baba" demesi yasak olduğu için "öğretmenim" de diyemeyendir.sabah evden erkenden çıkıp upuzun adımlarıyla okula erkenden varıp da çocuğuna geç kaldığı için kızan babanın,diğer öğrencilerden ayırmamak adına hiç hak etmediği halde dayaktan da nasiplendirdiği,azarladığıdır..

   selika   06.09.2007 01:06
   #654542
3.

tembel olma hakki da bulunan, hatta inat ederse en alasi olabilen cocuktur.
benim okudugum sinifta anasi-babasi bizim okulda ögretmenlik yapan(hatta müdür yardimciligi) dört vatandas vardi ve biri haric, ki o en gicigiydi, hepsi tembel tenekeydiler. üstelik o tembellerden biri fizik sorularini kirk kilometre öteden kalem kipirdatmadan cözerdi.
biri daha vardi*, ki onun da anasi civardaki okullardan birinde ögretmenlik yapardi. kendisi de ögretmen cocugu olmasindan mütevellik hic bir ekstra zahmete girmezdi. pasa pasa giderdi sinavinda yeri gelince uyurdu, yeri gelince sevdigi dersin kulu kölesi olurdu.

ögretmen cocugu olarak ebeveyn ile ayni okulda bulunmak tabi ki yaramazlik yapmanin, okuldan kacmanin önünde büyük engel teskil eder, ammavelakin kilifini buldun mu, degil minare caminin kendisi bile calinir alimallah.

ögretmen cocuguyum, sorunlarim var...yardimci olabilir misiniz diyenlere bir güvercin kadar yakiniz efendim.
tecrübeli ögretmen cocugu ip uclari verir!*

   cemkirik limon dilimi   06.09.2007 01:09
   #654552
4.

canlı türlerinin kabaca, insan-hayvan-bitki-öğrenci olarak dörde ayrıldığını küçük yaşta idrak eden zavallıcık çok yazıkçık çocuklardır. * öğrenci şunu yapmaz, bunu yapmaz'ların kıskacında geçen çocuklukları süresince, en az bir yıl, hem annesinin hem de babasının çalıştığı okullarda sürünürler. * ilk onlara vurulur o aşı. renkli hırkaları olmamıştır hiç. kendi öğretmeleri aynı zamanda akşam onlara çaya gelen kadın olduğu için dahası kendi anne babaları okulda onlarla hiç muhatap olmadıkları için rol kavramını çok erken öğrenirler. okuma yazmayı okula gitmeden öğrenmeleri teamülden olduğu için hayatları boyunca tüm sınıflarında sıkılacaklardır. erken yaşta okula gitmiş olmanın verdiği hazımsızlık da buna eklenince 'yemişim okulunuzu öğretmeninizi ödevinizi' diyen ve devamsızlıktan sınıfta kalma eşiklerinde dolaşan birer öğrenci olurlar.
ennnn bi daha kötüsü, ileri yaşlarında evlerinde 2 emekli öğretmen olmasıdır. söz gelimi poğaça tarifi mi verecek anne, ders anlatır gibi verir. örneklendirir. benzetmeler yapar. şakalaşır. bi cümle içinde kullanmadığı kalmıştır. *baba ile bara mı gidilmiştir. 'hadi kızım kalk bi şiir oku' deyiverir adam. 'nee nasıl yaa' demenize kalmadan canlı müzik yapan grupla konuşmaya başlamıştır bile. ömür biter okul bitmez böyle evlerde. *

<bkz: beni ben mi delirttim >

   spm   30.11.2008 15:15
   #1099048
5.

arada kalmış çocuktur.
iyi not alsa ''baban öğretmen diye''
kötü not alsa ''bak bak bir de baban öğretmen olacak''


derler.

   eskere   30.11.2008 15:17
   #1099049
6.

okulda öğretmenim evde baba diyen , kafası karışmış çocukdur.

   maximumdrink   28.06.2010 17:32
   #2097449
7.

annesi/babası eğer o çocuğun okulunda öğretmen ve onun dersine giriyorsa tamamen sıkıntıdır bu kişi için. ebeveyni o dersin öğretmeni olduğundan dolayı o dersin notlarının yüksek gelmesi gayet doğal. fakat bunu öğretmenin bu çocuğa soruları verdiği yönündeki ortak düşüncenin yanlışlığı tartışmaya çok açıktır. iftira atmaya meğilli olan toplumumuzda normal karşılanır bu yanlış. bende çok düşmüştüm bu yanlışa ama az bir şey düşündükten sonra "hee çalıştırıyodur lan bu ne soru vermesi!" gibi bir düşünce belirdi kafamda. soruları vermesinden daha mantıklı bir düşünce olsa gerek. bir düşünün bakalım bir ebeveyn çocuğu öğrnmeden o dersten yüksek not almasını ister mi? bunu düşününce mantıklı bir açıklama bulacaksınız kendinizde.

not: öğretmen çocuğu değilim.

   tencere basli kel adam   07.03.2011 22:54
   #2315325
 
reklamı kapat

yazdır