ogretmenlik ve akademisyenlik

1.

zengin zümrelere, sermayeye, devlete eleman yetiştiren, yetiştirdiği eğitim ve öğretimde elinden geçen çocukları sermaye ve devlet kullansın diye hazırlayanlardır. özgür iradeleri ile bu işi yapmazlar.

yetiştirdikleri öğrencileri "müfredat" denen programlarla idare ederler. bu öğrenciler en son akademisyenlerin elinden geçer ve bir devlet veya şirkete çalışacak, yönetecek kişiye dönüşür. devletin ve sermayenin tepesindeki en büyükler bu alt tabaka insanların üzerinden yükselir.


mesela halis toprak veya sabancı okumamıştı lakin okumuş binlerce köleleri vardı. onlar sayesinde servetlerine servet kattılar. üniversite bile açıyorlar ki, bu sermaye gurupları, kendi kafalarına ve ihtiyaçlarına göre eleman yetiştiriyorlar. kısaca akademisyenler dünyayı soyanlara eleman yetiştiren işbirlikçilerdir.

dünyanın içine sıçanlara bakınız mühendislerdir. bu mühendis tayfası sermayenin en büyük uşağıdır ve onlar çok kazansın diye hemen hemen her dalda hizmet verirler.

mühendislerin mahfettiği ortamı, insanıda doktor denen okumuş diğer köleler güya düzeltmeye kalkarlar. ne mühendislerin ne doktorların ellerine düşmeye görün acımazlar. dinleri imanları tıpkı efendileri sermaye gibi paradır. para için hiç acımaz milyonlarca insanı silahla, otomobille, kimyasallarla öldürürler.

bu meslekler yeterli miktarda maaş alsın, para kazansın gık bile çıkarmazlar. her gün yollarda, uçaklarda, tren kazalarında, depremlerde, trafik kazalarında, kimyasal zehirlenme, alerji, bina altlarında kalıp ölen milyonlarca insanın kanında mühendislerin eli vardır. evinizde sizi öldüren elektrikli cihazlardan tutunuzda kör eden başka makina vs. kadar elleri her yerdedir.

özellikle türkiyemizde depremlerde ölen insanların katili bu meslekten çıkar. "bu binada oturulabilir, sağlamdır" vs. rapor veren bunlar, terörist gibi kendi vatandaşlarının ölümüne sebep oldular.

oysa statiğe, kuma çimentoya, atılan demire sayısına, beton yapısına, çıkılan kat sayısına vs. dünya standartlarında dikkat edip, oturulamaz depreme dayanıksız binaya iskan raporu vermese, imza atmasalar, bugün pek çok insan yaşıyor olacaktı.

bunlar o kadar etikten yoksunlar ki, kosmos yüzlerine tükürürken tutup kendi akrabalarının bile kanlarına giriyorlar. sorsanız " böyle gelmiş böyle gider " diyecek kadarda pozitif bilimden uzak, kaderci abuk sabuk tiplerdir. paranın ve sermayenin kölesi işte bunlar.

   yenitara   16.10.2011 01:29 ~ 01:35
   #2446408
2.

kutsaldir.

keh keh

   tiriviri   16.10.2011 01:33
   #2446409
 
reklamı kapat

yazdır