okan unsal

1.

mercan vadisinde katledilen partizan yoldaşlardan.

d.yeri ankara (aslen eskisehirli)
d.tarihi: 3 ekim 1971
kodadı :?
konumu: p.mk üyesi - sb üyesi

mkp açıklamasından:

3 ekim 1971de ankarada doğdu. ünsal yoldaş babası polis komiseri olduğu için ailesiyle birlikte çeşitli illere gitmek durumunda kaldı. odtü deki üniversite ögrenciliği döneminde 1990 yılında devrimcilerle tanışan ünsal yoldaş yüksek öğrenimini tamamlamadan mlm ideolojiyi benimseyerek partimiz saflarında örgütlenip profesyonel mücadeleye başladı. partimizin önder kadrolarından okan ünsal yoldaş komünist gençligimizin devrim, komünizm mücadelesi içerisinde çelikleşerek partimiz önderliğindeki gençlik örgütümüz içerisinde yer aldı. bu faaliyetleri sürdürüken, 1994te düşmana esir düştü.

1996 büyük ölüm orucu direnişinde yer aldı. 2000 ölüm orucu direnişine önderlik edenlerden biriydi. tüm gerici zincirleri parçalamış bilimsel bir serüvenciydi. devrimin pratik görevlerinin yanında birtakım teorik sorunları da çözmek, onun mücadele anlayışının en belirgin özelliklerinden biriydi.

lenin yoldaşın "devrimci teori olmadan, devrimci pratik olmaz " şiarından hareketle devrimci yaşamının büyük bir kısmını teorinin gelişimine adamış, partimiz içerisinde komünist bir aydın olarak ön plana çıkmıştı. o aynı zamanda entellektüelizmle komünist ideolojinin nasıl birbiriyle uyumlu halde yan yana kalabileceklerini dosta da düşmana da gösterdi.

bu gerçekliğinden dolayı ünsal yoldaş parti 1. kongremizde merkez komitesi üyeliğine ve merkez komitesi içindeki görev bölümünde siyasi büroya seçildi.

   alegria   09.10.2009 23:44
   #1656342
 
reklamı kapat

yazdır