onunla yat bu gece

1.

yelda karataş yazısı.

okuyunca anlaşılıyor. yağni..

"yitirilecek bir bedenin hesabı mı sorulacak o’nunla yattığında bu gece: yat!

bedeninden gelen her ürpermenin hazla titreyişlerini bir başka bedene aktarırken gözlerini kapattığında göreceklerinin sahibi olmayı ve bedeninin hazlarını düşünerek kendime işkence etmenin zevkini istemiyorum: onunla yat bu gece!

parmak uçlarında yalnız ikimize ait bir duygu olarak var ettiğimiz ve yaşamımızın her anına özenle aktardığımız o eşsiz kabarmayı onunla da paylaşıyorsa tenin ve ötesi kalbin: yat onunla bu gece!

iki insan arasında büyütülen ‘şey’in bir dokunuşta bile parçalanacağını bilmiyorsan, belinden aşağıya inmişse hatıraların ve sevgin; adına ihtiras ya da şehvet deyip, üstüne engel tanımadığın bencilliğin bin bir eşsiz bahane ve uyduruk içgüdüsel açıklamalar buluyorsa insanlık ve cinsellik tarihine: bu gece onunla yat!

arzunun kendisine itirazım yok hâşâ! isteğin belde başlayıp belde bitmediğini bilenlerdenim sadece.

beden kir tutmaz ama utanç tutar. bunu unutanlar ‘an’ katilidir unutma!

ben senim diyerek bedenime sarıldığında:

sen değilsen bir tenin tarihini bilinçle yazmanın hesabını gönlünün her noktasında verebilecek ve sen değilsen gözbebeklerimde var olanın teninde var olanla birleşen bir mucize olduğunu hissedebilecek ve sen değilsen ruhunla dokunamadığın bir tene, arsızlığınla emretmeyi reddedecek: yat onunla ve herkesle her gece!"

   dory   10.08.2010 19:14 ~ 19:30
   #2123235
 
reklamı kapat

yazdır