otobuslerde yasanan sinir edici olaylar

1.

ukde: makyajsiz palyaco

gerek şehiriçi gerekse şehirlerarası otobüslerde yaşanan ancak insanın "insanlığını" tüketen olaylardır.

benim bu konularda maceram çoktur dostlar.
ilk aklıma gelen;
istanbul-izmir güzergahında gece yolculuğu yapıyorum. rahat gideyim, ayak kokusu çekmeyeyim diye "varan"dan almışım bileti. önümde bir dişi oturuyor. lak, koltuğunu yatırdı. resmen başı dizimde uyuyor.
-hanımefendi lütfen kaldırır mısınız koltuğunuzu biraz, kıpırdıyamıyorum.
dedim. dişi cano döndü bana;
+beni ilgilendirmez, yarın sabah işe gideceğim dinlenmem lazım.
dedi. "nasıl yani" olmuşum. ikna çabaları, ben de uyumak zorundayım lafları, muavine şikayet falan para etmedi. çirkef mi çirkef.
allahtan babadan gelen bir gen vardır bende. bacak sallarım sinirlendiğimde. ben de başladım bacağımı taaaa onun koltuğuna vura vura sallamaya...
çıldırdı.
çıldırsın.
beni çıldırtmıştı çünkü.
kıh kıh kıh

haaaa sabaha kadar bir damla uyku girmedi gözüne...

   truly madly deeply   21.10.2010 16:35
   #2213348
2.

yanında hiç tanımadığın yolcunun uyuyup kafasını benim omuzuma dayaması.

   erorx   21.10.2010 16:40
   #2213351
3.

#
" otobüslere bindiğinizde , resim çantamla arkanıza hamle yaparım ben, katiyetle sakınınız.. başlıgıyla yaşanmış olaylar..
veya
otobüste varligindan habersiz oldugum ayakkabilarin cok güzel diye üzerime atlayip cantama asilan kizin hazin drami. -koca bir tekme.

   huysuz   21.10.2010 21:54
   #2213619
4.

yer olmadığını gören şöförün sırf rütbesini belli etmek için (bu otobüste benim sözüm geçer hesabı) biraz ortalara doğru ilerlermiyiz sözü üstüne çileden çıkıp söylenen toplum manzarasını izledim. nerdeyse her gün izliyorum. bizzat dahil oluyorum. mutluyum.

   spartacusun kaslari   21.10.2010 22:24
   #2213709
5.

aslında bunu dolmuş anılarında yazsam daha iyi olurdu ama siktir et.

sene 2004.yaz ayları antalya'ya yeni taşınımışız,şehri tanımak adına sebebsiz yere dolmuşa biniyorum bir yerlere gidip,aynı yere geri dönüyorum (yalan aq abazayız,karıya kıza bakıyoz)
neyse efenim dolmuş ağzına kadar dolmuş vaziyette biz de genç olarak yer veriyoruz bayanlara yaşlılara felan,ayaktayım.birden arka cebimde bir el hissediyorum.arkamı dönünce birden eli çekiyor arkamda ki.bişey diyemiyorum.yaşım 18 korktum a.q napıyım.
bu olayın üstüne sırtımı kapı tarafına doğru dönüp yan gitmeye başlıyorum dolmuşta.derken birden az önce eli benim cebimde olan orospu çocuğunun elinin oturmakta olan bir kadının çantasında olduğunu görüyorum.
eleman dolmuşta kapının dibinde bi ayağı en alt basamakta,diğer ayağı yukarda ve kadının çantayı karıştırıyor.
arka 4 lünün önünü de arkadaşı kapatıyor.ben de bunu canlı canlı izliyorum.
arkada ki diyo ki '' lan çocuk bakıyo çocuukk'' diğeri diyo ''lan siktir et baksın.''
aslında söyleyeceğim gördüklerimi ama dolmuşta ben, hırsızlar,şöför ve yaşlı bir amca var erkek olarak.gerisi karı kız.korktum valla.

sonra efendim arkalardan bir ses 'inecek var'' hırsız kapının dibinde olduğu için mecburen aşşağı inmek zorunda yol vermek için.inerken son bir gayretle cüzdanı çekiyor ama cüzdan gelmiyor.inecek olan iniyor ve hırsız yeniden yukarı çıkıyor.
sonra birden mağdur kadın çantasının açık olduğunu ve cüzdanın çıkmak üzere olduğunu farkediyor.
ve basıyor çığlığı.kadın tahmininde yanılmıyor.o 2 şerefsizi gösterip ''kesin bunlardan birisi hırsız '' diyor.adamlar tabii üste çıkıyor.kadının iftiracı olduğu,günde 100 kerce kişinin dolmuşa binip indiğini felan söylüyolar.bu kadar olay olurken ben hala susuyorum.şöför ipnesi de karışmıyor olaylara.
sonra asıl hırsız durakta iniyor.dolmuştakiler yorum yapıyor.ve hırsızın o olduğuna kanaat getiriyolar.1 durak sonra ise diğer ipne iniyor.dolmuşta ki yorumlar bunların şirket olduğu ve beraber çalıştığı şeklinde.
sonra benim gerizekalı patavatsızlığım devreye giriyor.''ben gördüm abla bunlar beraberdi '' diyorum.tabii kadın haklı benim ne korkaklığımı bırakıyor ne salaklığımı,saydırıyor bana rezil oluyorum.
o rezillikle ertesi durakta bende iniyorum.eminim arkamdan demişlerdir.''bunların 3'ü beraberdi''

not:özet geç ipne demeyin,bu olayın özeti geçilmez.

   fernandoredondo   19.01.2012 16:52
   #2473697
 
reklamı kapat

yazdır