otto baric

1.

yanılmıyorsam bir trabzonspor fenerbahçe maçında kafasına gelen yabancı madde sonucu karşı takımın sahasının kapatılması için cüneyt arkın'dan daha iyi rol kesmiş eski fenerbahçe teknikdirektörü.

bilen bilir, ağzını bir balık gibi açıp kapatıyor ve şekilden şekile giriyordu kendisi.

   cenkin gunlugu   06.08.2007 22:41
   #593613
2.

9 nisan 2006 hürriyet gazetesinde şöyle bir yazı buldum kendisi ile ilgili:

bariç rol yapmıştı

hırvat hocanın tercümanlığını yapan cemşir muratoğlu, 1997-98 sezonunda oynanan trabzonspor-f.bahçe maçında yaşananlar hakkında konuştu.

halen trabzonspor’un boşnak teknik direktörü vahid halilhodziç’in yardımcılığı ve tercümanlığı görevini yürüten cemşir muratoğlu, fenerbahçe’de teknik direktör otto bariç’in yardımcılığını yaptığı 1997-1998 sezonunda, iki takım arasındaki türkiye kupası karşılaşmasında yaşanan olaylarla ilgili itiraflarda bulundu. muratoğlu, trabzon’un "karadeniz’den günebakış" gazetesine bir röportaj vererek, o yıl spor kamuoyunu uzun süre meşgul eden olayı anlattı. 11 şubat 1998’de hüseyin avni aker stadı’nda yapılan ve fenerbahçe’nin sahadan çekilmesine kadar varan olayların üzüntüsünü yaşadığını ifade eden muratoğlu, "otto bariç orada rol yaptı. o durumdan dolayı utandım. ancak benim görevim söylenenleri tercüme etmekti. ben de konuşmalarını tercüme etmekle yetindim" dedi. "bariç’in neden böyle bir şey yaptığını herhalde herkes anlamıştır?" diyen muratoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "fenerbahçe maçın o anında trabzonspor karşısında 1-0 mağlup durumdaydı ve sahada 10 kişi kalmıştı. bariç de bu durumda rol yaparak, sonucu lehine çevirebileceğini zannetti. takımın sahadan çekilme olayı ise sarı lacivertli yönetimle birlikte aldığı karardı. belki hükmen galip ilan edilebileceklerini hesaba kattılar. ancak dönemin futbol federasyonu yönetimi çok sağduyulu davrandı ve bu oyuna gelmedi."

   cenkin gunlugu   06.08.2007 22:43
   #593622
3.

fenerbahçenin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu. oyuncu derken teknik direktör bu. bir trabzon maçında baktı maç gidiyor yere yatıp kaçmıştı. keita keita, billurlarına kurban ama otto dan öğrenmen gerek çok şey var.

   dodostyle   21.06.2010 01:06
   #2093040
 
reklamı kapat

yazdır