oturup cok pis sallamak

1.

az sonra yapacağım ve herkese tavsiye ettiğim eylem.(miss tanım)

oturup özgürce bir şeyler saçmalayacağım kim ne derse s.kime takmayacağım. geçen gün kahvede geçen bir muhabbeti bile yazsam kim ne karışır, karoşana küfür etme yetkimi kullanırım.

uzun zamandır sözlüğün tek hakimi olmak gibi bir magalo ideam var. yunanlılardan arakladım bunu bilmeyenler vardır belki. ruslar da sıcak denizlere inmek ister mesela. bense oaralı bile değilim. bildiğin deniz işte sıcak olsa ne yazar, soğuk olsa ne? ama takdiri bir puanla kaçırmalarına engel değil bu. adamların bir hedefi, bir izanı, ne bileyim uluscak ulaşmak istedikleri bir şeyler var ağbi. haa derseniz her sene yazın antalya'ya gelmelri bundan mı? orasını turizmciler yanıtlasın. iki gündegüneş alnında mal gibi yatmaktan aşırı doz solaryum vakasına dönüyorlar. bir de otelden çıkmama ve açık büfe diye öküz gibi yeme gibi alışkanlıklar edindirmiş ruslara bu sıcak denizlere inme hevesi. tarihi ve turistik yerler adamların sikinde bile değil. hem neden olsun ki turist onlar değil mi bırakalım da onlar karar versin nerenin tarihi, nerenin turistik, nerenin az çorbası fazla fiyatı ucuz. adamları sıkboğaz etmeyin bak. sıcak denizlere inmekten bir caydılar mı maazallah. bacasız sanayinin götümüze giren damarlarından biri kopmuş demektir. kan kaybından ölürüz ilik nakli bile hatta ilik gibi rus hatunlar bile kurtaramaz bizi.

peki bizim türkiye olarak bir megalo ideamız var mı? varsa ne? kimlere ve nerede anlatılıyor bu? ben neden bugüne kadar hiç denk gelmedim? ben uyurken milletçek gizli toplantılar mı yapılıyor yoksa? bir müslüman çıksın ve şu hayatla mücadelemde bana yardım etsin.taaa eskilerden çok eskilerden bir şey var ya lafa gelince oana sarılıyoruz misal. muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma. bence bu ruslarınkinden daha heyeceansız. biz de mesela soğuk denizlere çıkmayı ulusal ideal olarak belirleyelim.biraz emperyal, biraz mütecaviz düşünlim ya. vizyonumuz geniş olsun. rusya sıcak denizlere inmek ister biz muasır medeniyetlerin üstüne çıkmak isteriz kimse yerinden memnun değil amına. bu ne bok iş.

bu durumda siyaset olmaz ya. valla bak. ben size şimdi söyleyeyim milletin kafasının neden bu kadar karışık olduğunu. bütün dünyada sağ her zaman muhafazakar-milliyetçi sistemden yana tavır alır. bu normal olandır. olması gerekendir. ancak türkiye cumhuriyeti devleti sol bir felsefeyle kurulduğu için( şimdi bazı kendini bilmezler atlayacak puuh hıyara bak m. kemal'i solcu sanıyor diye. onlar için atatürk ilkelerinden şu üçünü yazıyorum. devrimcilik, halkçılık, devletçilik. şimdi anlarsınız umarım. ya da benim bilmediğim, hiç okumadığım başka bir sol var) bugün kendine sosyal demokrat diyen, kendini solda konumlandıran bir parti yeri geldiğinde muhafazakar, yeri geldiğinde milliyetçi olabiliyor. devletten yana oluyor, hani statüko mu ne diyorlar buna. oysa solcu demek işleyen düzenle, devletle problemi olan adam demek bir nevi. sen var olan sistemden yanasın yani conservatörsün hem de solsun. çelişki var gibi.

nasıl bir sol olmalı sorusuna ise ben değil uzmanlar bile cevab veremiyor. o yüzden bu genç yaşımda kasmaya değer bulmuyorum bu sorun üzerine ama bekleyin bir günona da bir ayar çekeceğim. işte biz o gün tükeneceğiz...

üf be saçmalamak için başlamıştım ama yazdıklarımı çok beğendim sonradan bu işi bildiğime dair gereksiz bir fikirlenme oldu beynimde.neyse ya yeter bu kadar siktiredin.

   faysal   19.03.2008 16:09
   #873999
 
reklamı kapat

yazdır