ozortakoy taksi

1.

ortaköy portakal yokuşunun başındaki tam meydanda bulunan bir taksi durağı.24 saat hizmet veriyorlar.

saat 12ye 5 dakika kala özortaköy taksi durağından sıradaki taksiye bindim.söföre "benim saatım 5 var sizin saatiniz kaç? gece tarifesine kalmak istemiyorum yanlış anlaşılma olmasın"dedikten sonra şöför adeda bir canavar edasıyla saydırmaya başladı.küfür dahil olmak üzere insanın duymamazlıktan gelemeyeceği sözler ile yolumuza devam ederken evimin önüne geldikten sonra bu itamlara devam ettiği sürede "in o zaman aşşağı verme para mara bir daha da sakın ha o durakta seni görmeyim binme o duraktan"demesiyle olayı büyütmemek için indim ve arkamdan yavşak dedi ardından sen nasıl para vermezsin ben çocuk okutuyorum tarzı konuşmalarla etkilemeye çalışsa da "bana ettiğin lafların haddi hesabı yok artislenip bi de in o zaman diyebiliyosan bas git*" dedikten sonra iyice dellenip saldırmadan önceki son hadise olan yanıma yaklaşmasıyla *meseleyi uzatmak istemeyip 5 ytl olan bozuk parayı verdim.parayı alıp fırlattı dağa taşa ve laf ede ede gitti söför,gitti dediysem etrafı o hayvani sesiyle ayağa kaldırmasını da bildi.ardından gecenin bu saatinde üşenmeyip taksi durağını aradım durumu anlattım duraktaki yetkilinin bizim böyle bir taksimiz bulunmamaktadır lafıyla ağzım bir karış biçimde şikayetimi sonuna kadar dile getirirken "bakın telefonu meşgul ediyorsunuz başka arayanların telefonunu alamıyoruz"cümlesiyle iyice kendimden geçtim.

şimdi soruyorum ey sözlük insanları benim suçum neydi...5 dakika kala 12 ye böyle bir soru sormak suç mu? taksiciler ekmeğini kazanıyor da biz parayı sokaktan mı topluyoruz...ki o fırlatıp atılan 5 ytl ile o hayvan şöför tüm çığırma karizmasını doruğa ulaştırması ile benim haksız duruma düşmem doğru mudur ?

yanlış anlaşılma olmasın geçen sefer bindiğim taksici para üstünü kuruşu kuruşuna para üstünü vermişti sezarın hakkı sezara!...

   legerohn   23.12.2008 00:43 ~ 00:50
   #1132667
2.

adresi veriyorum , saldırın.

portakal yokuşu gürcükızı sokak

ortaköy/beşiktaş

0212-2600695

şahsen , arayıp kıbrıs lefkoşa' ya bir taksi rica edeceğim, her günaşırı yapacağım bunu. küfür ederlerse de '' ozan' ı , çağatay' ı, emre' yi, mert' i '' toplayıp duraklarına taş atıp kaçacağız .

<bkz: dişe diş kana kan intikam intikam>

   zibidigibi   23.12.2008 01:00 ~ 01:01
   #1132684
 
reklamı kapat

yazdır