paso soran otobus soforu

1.

çok sık rastlanmayan, öğrenci bileti atan yolculardan illada paso isteyen bir tür şehiriçi otobüs şoförü, denk gelinmesi sinir bozucu olabilir, pasosu olmayan lise öğrencisinin kanıt olarak kravatını gösterdiğine canlı olarak şahit olunmuştur, şoför bu tavırdan sonra ağzında birşeyler gevelemiş ama ayarı yemiş bulunmuştur bir kere..

   tarlabasi   25.11.2006 00:50
   #118743
2.

<bkz: otobus soforune paso gostermek>

   korn   25.11.2006 00:56
   #118745
3.

kaşılaşıldığında sinir bozan durum.. yapılacak tek şey vardır:

<bkz: otobüs şoförüne göstermek>

   hamlet   25.11.2006 01:01
   #118749
4.

eğer uyuz bir otobüs şöfürüne rastladıysanız ve yanınızda da paso denilen o kimlikimsi şey yoksa vay halinize.benim başıma geldi ordan biliyorum.
lise 2 de falanım.sabahın 6 sında kalkmışım, gözlerimden uyku akıyor ve tek amacım okula geç kalmamak..bu amaç doğrultusunda koştum da koştum otobüse yetişmek için.otobüse bindim pasomu almak için çantamı açtım ki, o da ne; pasom yok.evde unutmuştum pasomu ama cebimde bir tane iett biletim vardı allahtan. biletimi tam atıcakken yan tarafımdan gelen sesle irkildim:
uyuz şöför:poson yok mu senin?
ben:ıııı......şeyyy....pasommm, evde unuttum sanırım.
u.ş:olmaz o zaman iki tane bilet atacaksın, nerden biliyim ben senin öğrenci olduğunu.
b:hee evt ben öğrenci değilim, tek amacım da seni kandırmak sabahın bu saatinde.bu üstümdekilerle de baloya gidiyorum, maskeli baloya.kravat, arma falan ilgi çekiyo biliyomusun..
u.ş:anlamam ben nereye gidersen git.prosedür böle, pason yoksa çift bilet.
b:hay allahım ya şaka mısın amca sen.atmıycam ya bilet falan.prosedürmüş başka yerde hiç işlemez zaten bu prosedür.öğrenciyiz, paramız yok, bu otobüse binmeye mecburuz ya bize işliyo prosedür.................ezin zaten hep öğrencileri..........

ben böle bir 10 dk konuşmuşum, adam bıkmış olacak ki dilimden artık söleyecek bir şey bulamadı daha.neyse ben haklı mücadelemi kazandım ya.otobüste de prestijim arttı hem birden.herkes benden tırsmış olacak ki , yer verenler bile oldu.

   gibicibicis   05.05.2009 23:55
   #1362333
 
reklamı kapat

yazdır