patlicanin bir kiz icin yeri ve onemi

1.

patlican bir kiz icin erkeklerin sandigindan cok daha onemli bir sebzedir. hatta o kadar önemlidir ki bir erkek olduğum için bu önemi anlatamıyorum bile. "yeri" konusuna ise hiç girmeyelim isterseniz...

patlıcanla ilgili ilginç bir hikayem var onu anlatıp geçeyim:

bir gün amerika’dan bir öğretim üyesi türkiye’ye gelir. bir süre akademik çalışmalarına türkiye’de devam edecek, güzel ve yalnız ülkemizde dersler verecektir.

yemeklere alışmakta zorlanır. bir süre hamburgerle nişanlanır. sonra türk akademisyenlerin tavsiyesiyle lokantalarda tabldot usulü karın doyurmaya kalkar. 3 çeşit yemek 5 ytl... özgaziantep...

hijyenik bulmadığı için bundan da el etek çeker. sonra yakın bir arkadaşı ile sürekli nezih bir lokantaya takılmaya başlarlar. burada ilk defa yediği patlıcan çok hoşuna gider. patlıcanla tanışması karnıyarıkla olmuştur.

türkiye’de kaldığı üç yıllık süre zarfında karnıyarıktan başka hiçbir şey yiyemez olur. küstah amerikalı bünyesi karnıyarığa bağımlı hale gelmiştir artık. annesi fransız babası alman aşçı misali türk gibi olmuştur bir bakıma.

türkiye’den ayrılma vakti gelir. bir daha bu leziz yemeği yiyemeyeceği düşüncesiyle geçirir 15 saatlik bu kabusa dönüşen uçak yolculuğunu.

amerika aynı amerika’dır. aylarca karnıyarık yapan bir lokanta arar. bir türlü bulamaz. perişan olmuştur. karısı da durumuna çok üzülmektedir ve bir gün adama sorar:

- hey corc neye benziyor yoklugu seni hayata kusturen bu yemek anlatsana. konusmak iyi gelir belki.

- vallaha hanım çok acayip bir şey. "patlıcan" diyorlar adına oralarda. pişirmeden önce benimkine pişirdikten sonra seninkine benziyor...

   faysal   01.11.2008 13:27
   #1074144
2.

<bkz: patlıcanla oynayan bakıre>

   masaimara   01.11.2008 13:35
   #1074147
 
reklamı kapat

yazdır