pisi pisine dort tane sehit vermek

1.

sevilay başbuğun 30 ağustos zafer bayramı resepsiyonda ölen askerler için yaptığı yorumdur.

çok basittir.sanki olmamış kadar !!!

üzüntüsü , sanırım bu cümlenin sonunda içilen bir yudum cintonik ile son bulmuştur.
ardından golf , kriket , yeni açılan alışveriş merkezleri gibi ülkemizin çok önemli konularına değinilmiştir sanırım.

"gurur duyuyoruz şanlı türk ordusuyla " , eli kadın eline dahi değmeden ölen fakirin fukaranın köylünün gençleri köle gibi hizmet edip dağlarda kibrit gibi harcanırken , bu şanlı "golf " paşaları ve eşleri onlar için ağızlarından çıkan en samimi söz "pisi pisi" oluyor.

kedileri öldüklerinde bile bu kadar az üzülmez bunlar. yas tutar kimseyle konuşmazlar. ama ölen bir kedi değil ..........

nerde kalmıştık ? şerefinize ...........

   ipkisiyemaskosis   04.09.2009 09:18
   #1580069
2.

güçlü ordumuzun 25 yıldır bi fiil yaptığı şey.
yeni slogana taktım ben. "güçlü ordu güçlü türkiye" 25 yılda 45 bine yakın insanı yok eden bir takım çapulcu gurubu yok edemeyipte böyle bi slogan kullanmak traji komiltir. bu şeiht analar, babaları, akrabaları şehit cenazelerinde hükümeti yuhalıyacaklarına oraya gelen komutanların yakasına yapışsınlar siz nasıl ordusunuz? kaç senedir üç beş çapulçuyla uğraşıyosunuz diye.

   ecelin olurum   04.09.2009 09:24
   #1580073
3.

halkı askerlikten soğutmak suçu ile sözlüğe dava açılırken delil gösterilebilecek başlık.

   uyuyan tosbaga   04.09.2009 09:29
   #1580076
4.

tam da yaşadığımız durumdur..

devletin epey ezici çoğunlukla iktidar olmuş hükümeti demokratik açılım vaadinde bulunmuş, bu da karşıda barış söylemleriyle bir yansıma bulmuş iken 4 insanın ölmesi, şehit olması pisi pisine değilse nedir?

ya da körlerle sağırlar birbirini ağırlıyor , bizler bihaberiz..

   sipa   04.09.2009 10:55
   #1580141
5.

öncelikle bu ülkenin bağyanları da bu tarz olayları bir fiil takip ediyor. bir askerin, bir erin mühim olmaması onu ölebilir mi kılıyor? ölen askerlerin ailelerini izledik kendilerini yerden yere attılar. konuşmak bu kadar basit olmamalı! pisi pisine öldüler demek ne kadar iğrenç bir tabirdir yahu. öldürtme o zaman pisi pisine. he birde şöyle bi durum var duydugum kadarıyla; ölen askerlerden bir tanesinin kasıtlı diğer askerler tarafından mayın döşenerek öldürüldügü söyleniyor. sesi çok çıkıyormuş! tsk'nin önce kendi içinde yarattıgı ve bulundurdugu 'eli kanlıları' temizlemesi gerekiyor.

   ayikadin   04.09.2009 11:51
   #1580206
6.

dilinize sirayet etmiş alicenaplığın farkında mısınız, "şehit vermek" diyorsunuz? size ait olan mülkten, emtiadan veriyormuşçasına böyle, hayır için harcar gibi... pisi pisine derken, kazıklanmış müşterinin, ederinden fazlasını ödemişlik yakınmalarına denk...

hiç pisi pisine ölmüş olabilirler mi: babaları var, bin tane oğlum olsa onları da kurban ederim diyebilen; ağabeyleri var, şehit kardeşimin yarım kalmış askerliğini ben tamamlamak istiyorum komutanım! diye kükreyebilen; komutanları var, ihmalleri yahut disiplin anlayışlarındaki anormallikler yüzünden zayi olan askerin cenazesinde pişkin pişkin terörü tel'in edebilen...

ölsünler diye göndermiyor musunuz onları zaten oraya? size de daha ilk mektepten başlayarak ölmeyi emretmiyorlar mı? şehit diyorsun arkadaş, adam ölmüş, işi bitmiş. bunun pisi pisinesi, kusursuz şehadeti mi kalmış?

tam da "köle gibi hizmet edip dağlarda kibrit gibi harcanıyorlar" bilincine erebilmişken (her ne kadar bunun pisi pisinelikle olan aynılığını fark edemiyor görünsen bile) bir sor yahu, de ki niye arkadaşım, niye ölüyorlar, niye ölecekmişiz? üzerindekilerin kanına doymak bilmeyen şu toprağa, benim hayatımdan daha aziz olabilmek payesini kim ne hakla veriyor ve bunun gereğini benden nasıl talep edebiliyor? diye bir sor. ölmezsin korkma.

   hay   04.09.2009 12:36
   #1580263
 
reklamı kapat

yazdır