pkk suclarini ergenekon a yuklemek

1.

son yılların en büyük modası.

ergenekon davası hakkında herhangi bir yorum yapmayacağım. kim suçludur, değildir, savcı yok efendim hakim, x,y diye. fakat bu dava içinde "gizli sanık" olan pkk itirafçıları mevcut. imralıdaki cani bile bu işe müdahil olmak maksadı güdüyor.

önemli bir gerçek: pkk silahlı mücadeleyi kaybetmiştir. gülenleri, ayar merakında olanları görebiliyorum. bu gerçeği değiştirmez. pkk nın kuruluş amacı özgür kürdistandır, fakat pkk silahlı mücadeleyle hiç bir yere varılamayacağını anlamış ve işi siyasete dökmeye çalışmaktadır.*

siyasi mücadeleye girme uğraşındaki pkk suç yükünden kurtulmak, aynı zamanda da ulusalcı kanadı zayıflatmak* adına bir çok eylemini "sözde" ergenekonculara yükleme çalışmaları yürütüyor. sanki bu dağdaki orospu çocukları, bu kevaşe enikleri barış güvercinleri olarak çıktılar dağa. hangisi olduğu önemli olmayan, türk devletinin bilinen ya da bilinmeyen bir kurumu hem kendi askerlerini vurdu, hem bu barış güvercinlerini.

   ogeday   28.12.2009 15:36
   #1822154
2.

haksızlıktır.

<bkz: herkesin elindeki kendine>

ama tabi yargıç öldürtüp ondan sonra "türkiye laiktir laik kalacak" diye yürüyüş düzenleyenler varsa o da ayrı bir ibneliktir.

varsa. savcım "var" diyor ? bekeleyip görücez yüce adaletimizin kararını.

   eser   28.12.2009 15:44 ~ 15:46
   #1822173
 
reklamı kapat

yazdır