pkk yi sevmek

1.

"efendiler;
hikaye anlatıcıları, erkek kurbanlar, kadın kurbanlar, kız evlatlar, korumalar, işbirlikçiler, hizmetçiler."
<bkz: salo o le 120 giornate di sodoma>

"sevmek ya da sevmemek, tüm mesele bu!" (olmak ya da olmamak)
shakespeare biliyorum deyyü bu replikle dolanan insanların gırla yaşadığı bir ülkedeyiz.
pkk'yi sevmek?
son zamanlarda bir de bu moda oldu.
sanki sözlükte "illa pkk'yi sevin" diyen birileri varmış gibi.
başlığı bile dolanıyordu dün sağ testis niyetine, ahan da bu;
<bkz: pkk yi sevmeyene fasist diyen orospu cocuklari>

bu da sol testis;
<bkz: pkk yi sevmeyen bir solcudur bircoklarimiz>
lafmacun'da bu minvalde tek entry yok ama başlığı açılmış, ilginç diy mi?

mesele pkk'yi sevip sevmemek değil, anlamak.
varlık sebebini anlamlandırabilmek.
sebep-sonuç ilişkisini geçtim, sebep-sonuç, sonucunda sonucu noktasına doğru akılsız bir kilitlenme sözkonusu.

sevin talebi yok, hiç olmadı. kimse bir "orospu çocuğu" küfürünü daha fazla sarfedebilmek için kendini kandırmasın.
pkk'nin varlık sebebini anlamlandırın diyorum, şundan dolayı;
sen eğer devlet olarak, bir halkı yok sayarsan, "biz varız" diyenleri dersim'de katledersen, onca isyânın neden çıktığını çözemezsen, darbeler tezgahlayıp varlığını kanıtlamaya çalışanları diyarbakır cezaevi'nde kırıp geçirirsen, köyleri yakıp milyonlarca insanın hayâtını/ocağını söndürürsen, sokak ortasında 17.000 insanı yargısız infaz edersen, çocukları öldürüp, cezaevine atıp işkence edersen, kusura bakma pkk de çıkar, hazreti pkk de.

solculuk?
türkiye işi sol, attila ilhan'ın bile kafasını karıştırmış, adam da cevap aramak için oturup kitabını yazmış, hangi sol diye.
biliyoruz ki türkiye işi sol, statükoyla koyun koyuna yaşayan, devâsa bir koyun sürüsü yaratmayı hedefler.
pkk statükoya başkaldıran bir oluşum olduğuna göre, solcuların bu vâkaya objektif yaklaşmaları ne kadar mümkün olabilir?

türkiye işi sol, taraf tutmak demek.
taraf dediğin de vatandaşına kan kusturan taraf.

türkiye işi sol, bir de şu demek;
chp dışında kalan iktidarların, ak dediğine kara demekten ibaret bir muhalefet anlayışı.

<bkz: türk solu>
"kürt sorunu yoktur kürt istilası vardır"
bu tarz bir zihniyete dünyanın neresinde sol dendiği de ciddi bir merak konusu.

söz söylemeye yetkili tek makam mısınız?
izniniz olmadan yasa çıkarılamaz, insanlar dilediğini giyemez, anadilinde konuşamaz, ibadetini özgürce yapamaz mı?
sol dediğiniz bu mu?
bu ülkenin efendisi misiniz?

sizin efendi dediğinize pier paolo pasolini ne demiş biliyor musunuz?
<bkz: faşist>!

   ironick   28.02.2010 15:52
   #1962185
2.

sebep her ne olursa olsun bu ülke sınırları içerisinde kendi kimliğine türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır yazan insanların bir çoğu tarafından kabul görmüş oluşum..

ha bu bana göre terör örgütüdür alt komşum fırata selhadin'e göre özgürlük savaşçılarıdır. ama şiddeti içinde barındıran her oluşuma binlerce kere lanet olsun. benim teröristim iyidir senin ki kötü anlayışına lanet olsun. bugün pkk ya ana avrat küfreden bizler konu çeçenistan olunca dudayev için hatimler indiriyoruz.. bu kıyası yapmış olmam bile biliyorum ki çoğu kişi tarafından kabullenilmeyecek ama bu benim sikim de olmuycak..

pkk mücadelesini reddeden gazi battalın kara yiğit balaları çeçen mücadelesinin de bir terör hareketi olduğunu sike sike kabul edecekler.. daha da derine ineyim derseniz erzurum kongresine giden mustafa kemalin statüsünü araştırsın..

başarısız bir istiklal mücadelesi ve başarısız mustafa kemal in adı şimdi ne olurdu düşünmeye davet ediyorum..

   esad demirci   28.02.2010 16:03 ~ 16:04
   #1962194
3.

yediği kaba pislemek ile eşdeğerdir ... .

   abra n kadabra   28.02.2010 16:04
   #1962198
4.

anlamlandıramıyoruz bazı şeyleri. dile getirmekte aşırı zorlanıyoruz.

istiyorum ki. kimse ölmesin.
istiyorum ki herkes kardeş kardeş yaşasın.
istiyorum ki kimse kimseyi kırmasın.
istiyorum ki herkes aynı ayrıcalıklara sahip olsun.
istiyorum ki kimse kimsenin malına göz dikmesin.

sadece istiyorum ama. olay o yani. çünkü bazı topluluklar hiçbişeyden fedakarlık etmeden bişeyler elde etmeye çalışıyorlar.

cahillik var diyorlar. okul yaptırmıyorlar. öğretmenleri vuruyorlar.
yol yok diyorlar yol yapılmasına izin vermiyorlar. yol yapan işçilere kursun yağdırıyorlar.
devlet bize baksın diyorlar. kaçak elektrik kullanıyorlar.

teskeresini almış silahsız askerleri vuruyorlar. bu mu sizin hak anlayışınız. bu mu sizin insanlık anlayışınız. bu mu demokrasiniz.

asla kimsenin kimseyi öldürmesi taraftarı değilim. ama artık pkk nın onların tarafında olmadığını anlaması gerek bazılarının. bunca saydığım şeyden sonra pkk en başta kendilerine zarar veriyor.

artık devir pkk nın kurulma devri değil. artık tamamen türkiyeye nasıl zarar versek devri. pkk artık kürt haklarını savunmuyor. kürtlerin haklarını gasp ediyor. ama hala adam çıkarıyorlar dağa. hala gidiyorlar paşa paşa. 15 yaşında çocukları dağa yolluyorlar. bilmiyorlar mı çatışıcak. bilmiyorlar mı ölücek öldürücek. afedersin de hepsi biliyor bunu.

bu birilerinin pkk yı sevdiğinin göstergesi. bu onların pkk ya destek verdiğinin göstergesi. bak dtp kapatılana kadar kürtler için sahnedeydi. ama kürtlerin sevilmemesinin tek sebebi desteksiz bırakmadıkları pkk dır.

pkk artık hiç kimsenin hakkını savunmayan bir topluluktur.
yaptıkları şeyler orospu çocukluğudur sadece. bunu dile getireni faşist yaptınız ırkçı yaptınız yıllarca. ama bu faşizmin allahı. sadece sözlükten örnek vermek lazımsa. pkk ya her küfredilen başlıkta misilleme yaptınız. bu sizin pkk yı desteklediğinizin bir göstergesi. bu sizin pkk yandaşı olduğunuzun göstergesi. bir şeyi savunuyorsan onu seviyorsun demektir. kimse kimseyi boşuna korumaz.

burada sadece pkk ya küfredenlere bile misilleme yaparak orospu çocuğu demeniz bile sizin pkk yandaşı olduğunuzu gösteriyor bize. insanlığa değil pkk ya sempatiniz. katile orospu çocuğu dediğimizde ona misilleme yapmamanız en büyük örnektir.

pkk artık sadece zarar veriyor kürtlere. ama hala destekleyenler var. hala koruyanlar var onları. ben artık fazla birşey söylemicem.

ha sizin biji serok dediklerinize ben ne diyorum biliyor musunuz ?
<bkz: orospu çocuğu>

   unreal   28.02.2010 16:26
   #1962246
5.

evet doğrudur, pkk kesinlikle kürt haklarını, sosyalizmi şunu bunu savunmamaktadır. birçok can almış, masum insanları, hatta kendi hakkını savunduğu halkı katletmiştir.

ama şu da bir gerçektir ki; pkk'ya orospu çocukları, ibneler vs. hakaretler ederek pkk bitmiyor. hatta daha da güçleniyor. bunu yapan insanlar farkında olmadan pkk'ya prim vermekteler.

düşünsenize herhangi bir yerde tanıdığınız bir kişi var, durmadan size piçlik edip duruyor. siz de ona küfür ediyorsunuz. fakat o size yapmaya devam ediyor. araştırıp düşüneceksiniz, bu insan(lar) niye böyle diye. o kişi neden size kötülük ediyor ya da niye dağa çıkmış? kendilerine bir sorun, anlamaya çalışın, neden öyle olmuşlar diye?

küfür bir duygularını gösterme aracıdır kabul ediyorum. ama sadece duygularını göstermekle değil, mantığınızı çalıştırarak yapın işlerinizi.

   cay bardaginda ice tea   28.02.2010 16:36
   #1962272
6.

kendilerini kürtlerin savunucuları olarak gösterip, ellerine para tutuşturarak, türk düşmanlığı aşılayarak kendilerini sevdirirler bu safımsı insanlar da pkk için canlarını verirler ne yazık ki resmen kullanıldıklarının hiç farkında değiller.

   abiseninyuzunenoldu   28.02.2010 16:42 ~ 16:44
   #1962287
7.

pkk'yi sevmek, pkk'yi anlamak sonucu degil anlamlandirmak sonucu ortaya cikacak bir durum. pkk'yi anlamak basarisina ulastiktan sonra sevmek mumkun olmuyor anlasilir bicimde. ama anlamlandirilirsa sevmek olabilir. zaten ustune anlam yuklenmemis bir sey sevilmez. anlamlandirmak da insanin en buyuk zaafi. o anlam yuklendikten sonra her kayip anlami yuceltir. kayiplar buyuk boyutlara ulasinca da efsaneler dogar.

   54el   28.02.2010 16:43
   #1962288
8.

vuhu. meşru ve doğal gösterilmeye çalışıyor. aynı ibnelik(geylik) gibi. sevin sevin, sikeniniz bulunur, yakındır.

   molla atari   28.02.2010 17:04
   #1962342
9.

kimse için zorunluluk olmayandır.

meselenin pkkyı anlamak olduğu düşüncesi manidar.pkkya sebep olarak gösterilen olaylar bütünü kürt halkını ezmek amaçlı yapılmış davranışlar değil. darbeler "şu kürtleri bir ezelim, diyarbakır cezaevinde bok yedirelim..." mantığıyla yapıldı demek için afedersiniz ama biraz ebleh olmak lazım. faşist kürtçülük düşüncesini yaymaya çalışan ibrahim kaypakkaya'nın başına gelenlerse mevzu bahis ve bir tek insan içinse pkknın otuz yıllık vahşeti çok yazık sizin insanlık anlayışınıza.anadolunun batısında gençler yaşamıyor mu? vatan toprağının batısında dağ yok mu çıkacak? ya da bu darbelerde batının çocukları ezilmedi mi? demek ki sebep bu değil.doğuda olmasının mantıklı bir açıklaması olmak zorunda. batıya yatırım doğuya yok derseniz buna çocuklar güler.

pkk nın vahşeti son günlerde bilinçli olarak şanlı kurtuluş destanıyla kıyaslanmaya çalışılıyor. pkk nın yaptığını kürtlerin kurtuluş mücadelesiymiş gibi gösterelim derdinde olmak onların vahşetine ortak olmaktan başka şey değildir.

pkk bir sonuçtur diyebilmek için önce nedenini doğru ve tarafsız açıklamak lazım. pkk türkiye'nin abd kucağında hopladığı dönemlerde kuruldu.*12 eylül darbesinin sola, sosyalist anlayışa, düşünen hakkını arayan gençliğe vurduğu tırpandan sonra kuruldu. kurulurken ki resmi ideolojisi kominizm daha yumuşak tabirle sosyalizm diyebiliriz. soğuk savaşın son yıllarında türkiye 'de dincilerin hamiliğini abd destekli ordu yaparken pkk ve diğer sol görünümlü terör örgütlerinin hamiiliği sscb tekelinde bulunuyordu. sscb'nin solda oluşan boşluğu pkk gibi terörist kendine göre direnişçi bir örgütle doldurmaya çalıştı. bakın pkk nın ana kuruluş nedeni budur demiyorum en büyük etkenlerden, nedenlerden biri budur ve türk solunun şu an paramparça olmasının, solculara sosyalistlere terörist yaftası vurulmasının sebeplerinden biri de kürt faşistlerinin * bunu sosyalizm ve sol adı altında yapmasıdır, dağıtmayalım. sscb destekli pkknın abd destekli hizbullahla çarpışması bu tezi kuvvetlendirir. pkk soğuk savaşın bir meyvesidir ve süreklilik kazanabilmek amaçlı kürt milliyetçiliğine soyunmuştur.

kendini kürtlerin direnişçileri gibi gösteren bu teröristler en çok zararı yine kürtlere vermedi mi? yakılan okullarda batıdan çocuklar mı okuyacaktı? devlet yaktı dediğiniz köylerin büyük kısmını pkk yağmalamadı mı, yakıp yıkmadı mı? köy basıp kundakta bebek öldürmedi mi? 20 yaşında asker çocukların üzerine kızgın naylon damlatmadı mı? örnekleri çoğaltmak mümkün, en az üç gün sürer sizin bu hümanizm anlayışınızı özetlemek.

pkk yı sevmek mi?

bunu yapan bir kürtse, samimiyse aynı zamanda, kendisine vazelin tavsiye ediyorum. o deliğe daha çok şeyler girip çıkacak demektir.

   ogeday   28.02.2010 17:20 ~ 17:21
   #1962371
10.

bir türk için imkansız olandır.aslında kürt için de imkansız olması gerekendir.ama seviyorlar işte abicim pkk ebelerini de sikse seviyorlar.

kimse bizden pkk yı sevmemizi ya da onu anlamamızı istemiyor aslında ifade etmek istedikleri pkk yı mazur görün affedin.özür dilemek anlamında değil tabi ki zaten aramızdaki husumet bir özürle giderilebilecek kadar küçük değil.senelerdir süregelen pkk yı haklı çıkarma pkk nın eylemlerine kılıf uydurma çabaları.bir ara külahımı getireyim sözlüğe ona bir anlatın bakalım o inanacak mı ben sıkıldım artık hergün aynı temcit pilavının önüme gelmesinden.yok sokaklarda 17.000 yargısız infaz yok dersim katliamı.


dersim de ne dersimmiş efendiler suyu gitti kumu kaldı isyanı gitti katliamı kaldı.bir millet varlığını ispat etmek ben varım demek istiyorsa bunu zorbalıkla yapmayacak.ha zorbalığı seçiyorsa kimse kafasına uçaktan çiçek buketi atılmasını da beklemeyecek kusura bakmasın öyle yönetilmiyor devletler.


madem laf türk solu ndan açıldı.bir de kürt sol una bakalım a canlar.kürt halkının özgürlüğü için akıtılan kanlar helaldir.kürt halkının haklarını savunmak için işlenen tüm suçlar mübahtır.ama bunu eleştirmeye kalkan her türk solcusu faşisttir anlayışında bir kürt solu var türkiye de hani sol halkların eşitliğine demokrasiye insanların fikirlerine saygı duyulduğu bir siyasi görüştü.özgürlük sadece size olduğu zaman güzel sizin için başkalarının özgürlüklerine zerre saygınız yok ama lafa geldimi mangalda kül bırakmazsınız.amma velakin kürt solu ya da sağı farketmez bu ülkede senelerdir nefret ekip katliam biçiyorsunuz.vatandaşlarımız katledildi diyerek cinayet işliyorsunuz.yapanları destekleyerek suça ortak oluyorsunuz.birileri bizden pkk yı affetmemizi istemeden önce lütfen


<bkz: affetmenin ne demek olduğunu anlamlandırın >

   viola wittrockiana   28.02.2010 17:47 ~ 23:26
   #1962415
 
reklamı kapat

yazdır