polis kanunsuzlugu

1.

kanunsuzlukların en pisidir.

bazen vatan-millet gazıyla, bazen de ters tepeceğini bilmedikleri/kavrayamadıkları bir iyi niyetle, resmi işlem yapmak yerine olay mahallinde kısas uygulamasına girişen polisler tarafından uygulanır.

abarmış versiyonları, sistematik hale gelmiş rüşvet ve suça elenen iştiraktır.

kanunsuzluğun muhatabı "terörist" sıfatıyla alt kategoriye atılmış birileriyse sorun yoktur, tüm medya koro halinde "ellerin dert görmesin" der ama, işin ucu kendilerine dokunduğu vakit celalattin cerrah ile şansal büyüka arasında yaşananlara benzer, ucu açık polemiklere nadiren rastlanır.

   ozel kurmay baskani   24.12.2007 05:06
   #784344
2.

polisin en yaygın kanunsuzluğu, ulan kanunsuzluğudur. polis kişi, her bir şeyin üstündedir. en çok da güvenliğini sağlamakla yükümlü olduğu sıradan vatandaşın.polis algısında ki kast sistemine göre amirleri, hükümet mensupları (parti ilçe başkanından bakan çocuklarına kadar), mercesedesli kodamanlar, tarikat&bıyık kardeşliği dışında kalan sek&sade&hiç bir dayısı&vasfı olmayan herkesler ulandır! bu büyük ulan kitlelerinin tek fonksiyonu ise, polise -fuzuli- iş, güç çıkarmaktır. dolayısıyla, ulan payesini -doğal olarak- haketmektedirler. ha yok, "sen bana ulan diyemezsin" itirazında bulunursa haddini&kastını bilmez parya vatandaş, bu sefer de müdür bu buna konuş prensibiyle artık cop olur, biber gazı olur, sağlı sollu kroşeler olur, onlarla muhatap olur!
edit: yukarıda ki entry de bahsi geçen tüm kişi ve kurumlar hayal ürünüdür. asla ve kat'a gerçek hayattan esinlenilmemiştir bile! hadi oldu diyelim, olay mahalli muz cumhuriyeti çikitistan'dır...

   realraull   24.12.2007 08:29
   #784357
3.

bir milletin çöküşünün kanıtıdır. en çok dürüst olması gerekenler , tarafsızlığı ve kanunu bir kenara bırakıp , elindeki yetkiyi sonuna kadar kendi tarafları için kullanmakta asıl sorumlu olduğu toplum güvenliğini bir tarafa itmektedir. yetki verirsiniz olmaz , vermeseniz hiç olmaz ki bu da gösterir ki asıl sorun eğitimlerindedir.
polis yasa koyucu değildir.

   dua   24.12.2007 08:32
   #784358
4.

<bkz: polisten dayak yemek> #573960

   wunderbar   26.12.2007 20:06 ~ 20:07
   #788106
 
reklamı kapat

yazdır