polise tas atan cocuklarin yesil kart imkanindan yoksun birakilmasi

1.

vali kendince bir çözüm(!) bulmuş soruna, yeşil kartı kaldıracakmış felan. zaten kürt halkı yoksul değilmiş sadece işlerine geldiğinde öyle görünüyorlarmış. diyor ki vali hazretleri: "kaleşnikof alırken yoksul değilsiniz de polis taşlarken mi yoksulsunuz" bu'nu diyen vali, evet evet vali!

kaleşnikof bir kürt'te olmazsa olmazdır, kaleşnikoflarla da adam vuruyoruz geceleri. birbirimizi beceriyoruz lan, namlu felan sokuyoruz birbirimize. kürt'lerin hepsi böyle eksik söylemişsin.

2 yıl içinde zaten kalkacak olan yeşil kart uygulamasını da tehdit olarak savunmak ancak bu lafları eden birine yakışırdı.

<bkz: ssgss>

sorun sadece ekonomi değil, faşist uygulamalardır.

vali hazretlerini bir an evvel türkiye'ye davet ediyorum, tüm masraflarını karşılayacağım.

not : valinin önerisi kabul edilmemiştir.

   mezarbekcisi   15.11.2008 16:12 ~ 16:13
   #1086626
2.

e önemli elbette taş atan çocukların yardıma muhtaç çocuklar olması. ama yardıma muhtaç olmakla taş atmak arasında nasıl doğrusal bir bağlantı kurulabiliyor anlamıyorum. fakirlik edebiyatı yapmak değil derdim. ama eğer fakir olan taş da atar gibi bir nazarla bakacaksanız kırarım kalbinizi. ayrıca taş atana bu yaptırım uygulamak da devletin en büyük hakkıdır kardeşim. hem sen devletten nemalan boğazından geçen lokmayı devlet versin sana. hem de ilk fırsatta devletin polisine taş fırlat. olmaz öyle bebeğim.

   pic riza   20.01.2010 21:11
   #1872822
 
reklamı kapat

yazdır