precious based on the novel push by sapphire

1.

----- spoiler -----
i feel here.

precious bunu öğretmenine söylüyor. ne hissediyorsun diye sorunca.
burada hissediyorum, çünkü orada, orada olmaktan başka hissedecek pek bi' nanik yok.
tempus horizon'ın kıvrımından güçlü jean grey adına yazılan bir yazının başlangıcına yerleştirdiğim precious'dan özür diliyorum zira etrafımızda binlerce precious var ve biz kötü davranıyoruz. şimdi, yok yæ diyeceksiniz de, kıçınızı yırta yırta dalga geçerdiniz. ben de geçerdim hem. konu o değil evet.

konu burada olmak. burası my little corner of the world de değil ayrıca. burası o kadar değişik türde canlının olduğu öyle bir yer ki, kendimi sadece burada hissediyorum.

ağzınasıçtığımıngerizekalısı ofis insanı, karşımda işi çok olduğu için saat 9da ağlamaya başlıyor. ben tip tip bakıyorum. üzerime sinen yapış yapış aşağılama duygumu ölçüyorum tipime bakıp da, inlerken o. onun ağlıyor olması beni zerre üzmüyor, aval aval suratına bakıyorum, zaten gözlerimi hayvan gibin silmekten göz altlarım mosmor oldu. bunun ağladığı şeyler üzerine bir kitap yazılıp, recep ivedik geçilebilir.

burada hissediyor olmak, burada olmaktır. şimdi her şeyle yüzleşiyor olmaktır. precious özür dilerim.

precious- kimse beni sevmiyor!
ms rain - hayır precious, insanlar seni seviyorlar.
precious: yalan söyleme bana! sevgi bana hiçbir şey vermedi, sevgi bana tecavüz etti, sevgi beni aşağıladı, sevgi beni dövdü, sevgi kendimi değersiz hissetmemi sağladı.

mo'nique kusursuzdu kesinlikle özellikle 10 dakika boyunca durmadan hakaret ettiği sahnede, kavga sahnesinde, eve gelen sosyal görevliye yaptığı rol sahnesinde bir de tabii bütün içini, pis düşüncelerini döktüğü sahnede...

tartışmasız oscar'ı alacaktır mo'nique. ayrıca mariah carey de beni etkilemeyi başardı. mrs weiss olarak cidden iyi oynamış.
zaten precious'a diyecek pek bir sözüm yok.. o precious. tecavüz ve dayak sahnelerinde kendini hayal ettiği yerlerdeki hareketlerinden onun gerçek hayatta ne kadar kendiyle barışık olduğunu anlayabiliyoruz ayrıca precious lar her taraftalar, her yerdeler. biz ne yapıyoruz. dalga geçiyoruz. o kıza da sanki sadece filmde böyle şeyler yaşıyor muamelesi yapılmasın, kimbilir okul hayatı boyunca ne iğrenç aşağılamalara maruz kalmıştır.
----- spoiler -----


itiraf ediyorum ben de dalga geçtim.
siz de geçtiniz.
insan olmanın iğrenç izi.
*

   green accidents   23.02.2010 10:08 ~ 10:11
   #1955387
 
reklamı kapat

yazdır