ramazan da oruc tutmayinca ramazan bayrami nin bok gibi gecmesi

1.

sımdı hıckımse bana kalkıp da "hayır efendım bu ne kadar sacma bır tespıttır" demesın. neden dememesı gerektıgını sımdı acıklayacagım. belgelerle konusuruyorum ben. canım cok sıkılıyor.

efendım bu hayatta hıcbır sey oyle karsılıksız olmuyor. ayrıca yaptıgımız hıcbır yanlısın veya gunahın da cezası sadece otekı tarafta odetılecek dıye bır sey yok. ramazan bayramı denılen bayram bız oruc tutmayan, ya da sadece bırkac gun oruc tutan adamların bayramı degıl esasında. bızlerın ulkede ayrımcılık yaratıp ramazan bayramlarında esek gıbı calısmaya devam etmemız gerekıyor esasında ama neyse, bu konuyu dıyanet ıslerı bakanı ıle bır ara gorusurum.

ramazan ayı boyunca hıc oruc tutmayan benim gıbı adamların ramazan bayramları da bok gıcı gecıyor. mesela bızım evdekı televızyonların antenlerı tam bayramın ılk gunu bozuldu. aynı zamanda uydu da aldıgımızdan berı ılk defa bayram gunu bozuluverdı.

bayramda kapıya gelen veletlerın hıcbırısıne kapıyı açamadım cunku evde bayramlık seker yok. toz seker mı tutucam cocuklara anasını satıyım. zaten arabamızın kapının onunde tam 4 aydır yattıgını gorenler ıcerısınde benzın olmadıgından oturu bınemedıgımızı anlamıslardır. maddı durumumuz asıkar.

bılgısayarın klavyesının turkce karakterlerının de bozulması bu olayların uzerıne denk gelınce anladım kı bızım bır sonrakı sene oruc tutmaya recep ayından baslamamız gerekmekte ımıs.

saygılarımla,
müslüman_boy_ist

   cayvesigara   01.10.2008 23:25
   #1045229
2.

doğru tesbittir.
özeniyorsun adamlara.herif 30 gün orucunu tutmuş .çekmiş laci takımları artist gibi dolanıyorlar.bayramlaşma da ayrıca bok gibi geçiyor.tatlılar börekler geçmiyor boğazdan.laf olsun diye arıyorsun milleti.
ayrıca şöle bir muhabbette geçiyor.
-eee uriel tuttun mu oruc
+yok teyze ya fazla tutamadım..iş güç..(fazla !?!?!?)
-doğru çalışıyorsun canım.haftasonları tutmuşsundur..
+ya şimdi...çalışmaktan kasıt ssk primi yatışını baz alıyoruz hergün çalışıyorz resmi olarak yani ehi ehi..
-hmmm..
+....(gülmedi a.q)

   uriel   01.10.2008 23:32
   #1045236
 
reklamı kapat

yazdır