ramazan davulcusuna kapiyi kapatan munafik musluman

1.

birçok münafık müslümanın her sene boyunca yaptığı münafıklıktır. yahu, adam zaten fazla bir para istemiyor alt tarafı vereceğin bir lira. böyle münafık müslümanlar hayatında sadaka bile vermemişlerdir eminim.

ulan sığır müslüman bir lira versen eline fakir mi kalacaksın yoksa aç mı kalacaksın. bu adam her tan vaktinde uykusunu feda edip, hem çalışarak ibadet ediyor hem de senin sahura kalkman için uyarıyor. sonuçta kutsal bir görev. sen gidip evinin ve kalbinin kapılarını ona kapatıyorsun bir liraya için. allah bunun hesabını ahirette sormaz mı?

ramazan davulcuları artık bir geleneksel haline gelip, bütün müslümanları gecenin üçünde uyandırıyor bazı münafık müslümanlar kapılarını kapatıyor. sikeyim zihniyetinizi.

bu münafıklara artık dua bile etsen nafile çünkü kalpleri nasırlaşmış bu münafıkların acınası halde gerçekten bunlar! insan bu kadar mı onursuz, haysiyetsiz olur yani anlamadım.

   v for mosdetta   31.08.2011 22:35
   #2427652
2.

parası kendisine ve ailesine yetecek kadardır,ramazan davulcusuna verecek parası kalmamıştır.

   scratiye   31.08.2011 22:42
   #2427656
3.

sırf bahşiş vermediği için münafık olarak nitelendiriliyorsa gerçekten ayıp. ikincisi münafık müslüman diye bir şey yok. ya müslümandır ya münafıktır insan. ortası yok bunun. üçüncüsü islamda münafığın yeri kafirden daha aşağıda olduğu için bir müslümanın başka bir müslümanı (mesnedi olmayan kriterler referans alınarak) münafık ilan etmesi müslümanın kendi imanını tehlikeye atmaktan başka bir işe yaramaz.. müslümansa tabi...

   abi   01.09.2011 00:37
   #2427697
 
reklamı kapat

yazdır