rang e khoda

1.

iranlı yönetmen majid majidi filmi, türkçesi, cennetin rengi

oyuncular: hosein mahjoob, salameh feyzi, mohsen ramezani, elham sharifi, farahnaz safari

filmin kahramanı olan sekiz yaşındaki çocuk kördür ve bir özel okulda okumaktadır. çok zeki olduğu için normal bir okula gidememekten şikayetcidir. öte yandan babası çocuğunun kör olmasından utanç duymakta ve büyüdüğü zaman aileye yük olacağını düşünmektedir.

ödülleri : en iyi yabancı film / best foreign language film boston film eleştirmenleri birliği ödülleri-boston society of film critics awards; jüri özel ödülü, genç jüri özel ödülü / special jury award, special prize of the young jury gijon; izleyici ödülü, amerika büyük ödülü / peoples choice award, grand prix des ameriques montreal; en iyi yabancı film / best foreign language film, san diego film eleştirmenleri birliği ödülleri / san diego film critics society awards; en iyi film / best fiction film award çevre filmleri festivali-fransa / environmental film festival-france; en iyi yönetmen / best director ısfahan-iran; en iyi film / crystal simorgh for best film fajr-iran.

   tarlabasi   07.03.2007 20:03
   #253133
2.

gören duyan hisseden 'insan' için değerli anlamlı bir film.muhammed benim yüreğime de dokundu, ne olursa olsun ne kadar huzurlu bir çocuk.

   carbonate erol   02.06.2010 15:55 ~ 15:55
   #2080361
 
reklamı kapat

yazdır