rapunzeliha

1.

eski zamanlarda bir şatoda yaşayan saçlarının iğrençligi ile meşhur bir kız varmış.hiç yıkamaz mutlaka kafasında yarım litre yağ ile arkadaş toplantılarına gidermiş.tabi milletin zamanla tahammül sınırı aşılmış ve dışlamaya başlamışlar.
eve gitmiş bir de bakmış ki bunalımda.bu bunalımdan nasıl çıkarım diye düşünürken ak sakallı fakat yakışıklı bir genç adam belirivermiş.elinde blendax şişesi ile.al bununla yıka saçlarını çok güzel olacak demiş.
kız 4 sene aradan sonra saçını yıkamaya karar vermiş tabi uzun oldugundan dolayı da 7 kişiye ihtiyaç varmış.pamuk prensesi aramış 7 cüceleri yardıma yollasın diye.7 cüceler gelirken yolda kurtla karşılaşmışlar.kurt demiş kırmızı başlıklı kızı gördünüz mü?demişler ilerde bir prens öpüyodu onu.kırmızı başlıklı kız megerse 100 senedir uyuyormuş.kardeşi külkedisi de anneanesine kandil simidi götürüyormuş.iftara da az kalmış.
neyse cüceler rapunzelihanın saçları çitileyip yıkamışlar.rapunzeliha teşekkür etmek için saçlarını kuleden sarkıtıp bakkaldan 7 bira çekmiş.
o sırada kapı çalınmış.bir prens ayakkabı deniyor.kıza bi giydirmişler ayakkabıyı cuk oturmuş.prensle evlenmiş.
rapunzelihayı dışlayan arkadaş grubu da kırmızı elma zehirlenmesinden ölmüşler.

masalın özü:gülme komşuna gelir başına.

<bkz: bu sitede yazılanların hiçbirisi doğru olmak zorunda değildir>

   enigmatic   16.02.2007 19:58
   #220888
2.

<bkz: enigmatic'le masa saati>*

   exnihilo   16.02.2007 20:00
   #220892
 
reklamı kapat

yazdır