rektorlerin bilim yerine siyaset yapmasi

1.

rektörlerin bilim yerine siyaset üretme olayıdır. neden üniversitelerimizin dünyada ilk 500 içine giremediği, neden üniversitelerimizde bilimsel makale yazılmadığının en güzel kanıtıdır.

ulan teziç sen hükümete millete ayar vereceğine git üniversiteleri düzelt. ağır içinde ders görüyoruz. dekanımız bile bilimsel hırsızlık yapmış. bunları düzelt. üniversite üyelerine ayar çek de biraz bilimde ilerleyelim. memlekete ne faydanız dokundu ulan. zarardan başka neyiniz var? sayın teziç biz bilimde ne zaman ilerleyeceğiz? nezaman bizim bir uçak gemimiz olacak? ne zaman arge merkezlerimiz açılacak? cevap ver.

   nickim_yok_mikim_var   06.04.2007 18:37
   #308640
2.

rektörlerin siyaset yapmamasıdır garip olan.bir ülkede bilim adamlarının siyaset yapmaması istenir mi?istenir.istenir çünkü bilim adamlarının siyaset yapması bazı şeyleri bazılarından iyi bildikleri için rahatsız edicir.12 eylül'ün yarattığı apolitik düzen siyaset meydanını mafya kılıklı işadamları'na bırakmıştır.

   spartakus   06.04.2007 18:42
   #308647
3.

<bkz: teziç uçak gemisi yapsın>

   melanncoli   06.04.2007 18:42
   #308648
4.

kasımpaşalı olup eli maşalı olanların siyaset yapmaya kalkmasından çok daha hayırlı hadise.

   painseeker   06.04.2007 18:48
   #308653
5.

yapmak zorunda olduklari seyi yapamayinca elden ne gelir sinekte yok ki avlayalim en iyisi siyasete girelim demeleri sonucu ortaya cıkmıs durumdur. kasımpaşalı eli maşalinin karsisina bir parti kurup cıkma gücünü ve cesaretini gösterirlerse memnun olacagim durudur.ayrica kullandıklari siyasi terimleri kimden caldilar diye farklı bir durumu da dusunmemi neden olan durum.

   zatara   06.04.2007 19:56
   #308747
6.

onemli bir fizik kanunu : her etkiye ters yonde bir tepki vardir...

onemli bir biyoloji kanunu : doga bosluklari sevmez, doldurur...

onemli bir turkiye gercegi : deniz baykal yerine saglam bi muhalefet lideri olsaydi herkes kendi isini yapardi.

   cedricc   06.04.2007 20:06
   #308768
7.

erdogan teziç aydın, demokrat, bilen bir adamdır. tabi olarak türkiye'de siyasete bulaşması istenmeyecektir, fakat "ulan" teziç'e "uçak gemisi istiyorum orospu çocukları, cevap ver" demeden önce, başka makamlara "üniversitelere fon ayrılmasını istiyorum, egitim eşitligi istiyorum orospu çocukları, cevap ver" demek daha dogrudur, ki "ulan teziç" de oturdugu yerden klavyesine nefret kusmak yerine bunu yapmaktadır.

   somnus   06.04.2007 20:13
   #308781
8.

rektörler kanaatlerını belirtmeyecek de efendim kim belirtecek dedirten olaydır bu.
bilimadamları konuya dünyevi (kimi pozitivist de der) açıdan bakan insanlardır ve bu sepeple ülkede meydana gelen önemli konularda fikir belirtmeleri gerekir.kaldı ki dünyaya şöyle bir baktığımızda hangi ülkenin üniversiteleri otorite ile haşır neşirdir?
burada asıl önemli olan kendisine karşı fikir beyan eden bilimadamına cephe almayan siyasetçi profili yaratabilmektir.

   standartnormlbunalim   06.04.2007 21:05 ~ 21:06
   #308902
9.

rektorler yayınlarinin calıntı cıkmasindan sonra yapmak zorunda olduklari durumdur. ayrica kendilerine ayrilan paranin bir cogu hükümete geri iade edilmistir bu bir gercektir ve her internet kullacisinin bulabilecegi bir bilgidir. ayrica maliye bakanlıgı bunu bir basin acıklamasiyla duyurmustur .ayrica döner sermayeden kar eden üniversitenin azlıgı durumu cok güzel özetlemektedir . üniversitelerdeki yolsuzlukta üstüne yoktur bu dönemde ama böle bir durumda üç maymunu oynaman emrredilmiştir cünkü onlar ataturkcudur ve caldıkları helaldir .adama sorarlar calacagina bilim üret ama nerde yök calana destek verme isini sevmektedir . erdogan tezic bey amcamizda kıskıs gülmektedir ve ne hikmetse hicbir dava süreci baslamamaktadir. siyasilerin dokunulmazligina laf eden zümre ne hikmetse rektörlerinkine gülmektedir. önemli olan bilim yapmak degildir cepleri doldurmaktir araya comak sokan olursa ari gibi vizildamaktir . herkesin siyaset yapma hakkı vardir o nedene binaen secim diye bir olay vuku bulmaktir. ama bu insanlar secimler de istedikleri sonuc cıkmayinca madem ole iste bole bende konusurum diyebilmektedir. secim olur siyasiteni yaparsin oy verdigin parti birinci cıkmazsa götünün üstüne oturur aglarsin olay bu kadar basittir. ya da gider centilmen bir sekilde tebrik
edersin sonra da muhalefetini yaparsin ama siyasetci isen bu isi yapabilirsin. bir siyasi parti gibi isini yap derler adama .
-ayrica üniversitelere siyaset sokmak yasaktır bunu yapanin görevden uzaklastırılmasi gerekir ama su anda sadece izliyoruz ve yakında terfi vericez . (bu kurali da kendiniz koydunuz)
- üniversiteler özgür düsünce ortamidir siyaset yasak degil diyorsan o zaman adama sorarlar neden herkese acik degil..

   zatara   06.04.2007 21:08
   #308908
10.

aslinda herkesin siyaset yapmaya hakki vardir. sadece siyasiler ilgilensin bu isle siz isinize bakin demek 80 darbesi sonrasindali apolitiklestirme calismasinin cer copunu zihinden atamamanin ifadesidir. yalniz rektorlerin siyaset degil muhalefet yapmasi yanlistir. muhalefetle birlik olup ayni sarkiyi soylemek hatta isi cigirindan cikarip ordu goreve demek oyle bi serefsizliktir ki rektor degil kim yaparsa yapsin haddi bildirilmelidir.. darbe suctur. sucu tesvik etmek de suctur.

   fraternite   06.04.2007 21:14
   #308926
 
reklamı kapat

yazdır