romantik solculardaki ufuk uras fetisizmi

1.

efendim ufuk uras'ın yarattığı hayal kırklığı gün gibi ortadayken hala kendini kandıran, ufuk uras ile ilgili bir eleştiri görse kandırılmışlığın verdiği gereksiz hırsla olsa gerek eksiye davranan solculardaki fetişizmdir.

ulan biz de destekledik zamanında. ne güzel konuşuyordu, ne güzel laf sokuyordu ertuğrul günay'a "siz bedavadan seçiliyorsunuz ben bağımsız adayım kendi oylarımla geliyorum, lider sultasına, parti içi oligarşiye karşıyım" diye.

öyle olmadığı anlaşıldı bir müddet sonra. bildiğimiz kürtçülerin oylarıyla seçildi işte. bin umut adayı olmasaydı nah seçilirdi. her türlü milliyetçiliğie karşıyım deyip kürt milliyetçilerinin kucağına oturdu. sözlüklerde, sanal alemde bir ufuk uras romantizmi yaratıldı.

ulan bir dakika dedik baskın hoca'nın karşısına aday çıkarınca dtp. ama yok bu romantik solcu arkadaşlar şöyle savundu uras'ı; meclise girene kadar ayıya dayı diyor... eeh bekle gör yapalım bari dedik. ufuk uras bir solcu gibi değil minnet duygusuyla hareket eden herhangi bir milletvekili gibi davranıyor. sonuç? fıss...

şimdi romantik arkadaşlarım biliyorum kandırılmak ağrınıza gidiyor. benim de ağrıma gitti. lakin yalan söylerek bir yere varılmaz. kendinize sorun ve doğruyu görün. çıkın adam gibi evet kandırıldık deyin.

   faysal   08.01.2008 22:49 ~ 22:51
   #808700
2.

"ödp" balonunun patlamasının ardından ufuk uras'ın da sönüp gideceğini sanırdım. çünkü solda sağa göre pek idol belirleyip sürekli ona yaslanma geleneği yoktur. ama ufuk uras söz konusu olduğunda değişiyormuş bu. adamın suratındaki mülayimlikten midir, adının çağrıştırdığı "ufuk"dan mıdır bilmiyorum ama nedense ufuk uras daha uzun yıllar türk solunun uç noktalarını meşgul edecek gibi görünüyor. işin enteresan yanı bunu sağlayan şey ufuk uras'ın yaptığı iyi ya da kötü şeyler değil, tamamen duygusal.

   uc acili dis fircasi   08.01.2008 22:52
   #808708
3.

fantazi malzemesini seçmekte zorlanmamaktadır...zira kamer genç gibi bir insanında ''solcu'' geçindiği bir ülkede ufuk uras ile fantazide sınır tanınmayacaktır...

   psykhe   08.01.2008 22:54 ~ 22:55
   #808714
 
reklamı kapat

yazdır