sabih kanadoglu nun basbakana menderes i hatirlatmasi

1.

ülkemizde bir dönem demokrasiyi korumak için iş başında olan bünyelerin [sabih kanadoğlu - yargıtay cumhuriyet eski başsavcısı] bu olguyu içine ne kadar sindirebildiğini gösteren sıradan bir örnektir efendim.işte bir rönesans, bir aydınlanma çağı, bir sanayi devrimi yaşamayan ülkemizde ortalama özgürlük anlayışı :

argıtay eski başsavcısı kanadoğlu'dan tehdit dolu konferans... köşk seçimini yorumlayan kanadoğlu, menderes'i hatırlattı, "tarihten ders almayan aynı sonu yaşar." dedi.

yargıtay cumhuriyet eski başsavcısı sabih kanadoğlu, şemdinli iddianamesini hazırlayan savcı hakkında yüksek yargı hakimlerin baskı ve zorlamasıyla soruşturma açıldığını ileri sürdü.

adalet bakanlığı'nın savcıya soruşturma açmamakta direndiğini belirten kanadoğlu, kamuoyunun ve yüksek hakimlerin baskısının sonuç verdiğini savundu.

kanadoğlu, istanbul barosu tarafından düzenlenen konferansta cumhurbaşkanlığı seçimini yorumlarken adnan menderes'i hatırlattı. kanadoğlu, bir avukatın, "menderes 'odunu koysam seçtiririm' demişti, şimdiki hükümettekilerde de aynı düşünce var." demesi üzerine "tarihten ders almayanlar aynı sonu bir daha yaşar." dedi.

nisan ayında başlayacak cumhurbaşkanlığı sürecine ilişkin konuşan kanadoğlu, 27 mayıs darbesine gerekçe gösterilen tahkikat komisyonlarının örneğinin bugün soruşturma komisyonlarında yaşandığını belirtti. sabih kanadoğlu, "araştırma komisyonları tahkikat komisyonlarıyla aynı. van yüzüncü yıl üniversitesi soruşturması, 19 mayıs üniversitesi ve şemdinli yargıya intikal ettirilmişti. ancak, soruşturma komisyonları yargının işini yapmaya çalıştı." dedi. kanadoğlu, cumhuriyet halk partisi'nin de cumhurbaşkanlığı seçimini anayasa mahkemesi'ne götüreceğini öne sürdü.

zaman

   resul balay olmak   12.03.2007 08:06 ~ 08:09
   #259671
2.

olmaması gereken açıklamadır.ama bu ülke kanlı mı olacak kansız mı diyen başbakanlar bile görmüştür.rektörü yargılamak için yargıya müdahale edenleride.onun için normaldir.tekrarıda muhakkak olacaktır.

   hagakure   12.03.2007 10:47 ~ 10:49
   #259758
3.

hadsiz bir açıklamadır.tehdit içeriklidir.

   harbi_kiz_cimbomlu   12.03.2007 10:57
   #259761
4.

kendisine; eski meslektaşı ve görevdaşı olup sonrasında siyasete atılma cesaretini* gösteren ve fakat bu cesaretiyle batan ve silinen vural savaş'ın hatırlatılması gereken sabih kanadoğlu'nun başbakana menderes'i ve akıbetini hatırlatması...
ülkede başbakan asmanın matah bişey olduğunu sanan zihniyetlerce haklı görülebilecek bir eylem fakat unutulmamalı ki bu ülke bir şeyler yapmaya çalışan başbakanı* astığı halde 30.000* kusur insanın ölümünden ve ülkenin zarar ötesi zarar görmesinden sorumlu abdullah öcalan isimli kişiyi asmayıp beslemeye devam etmektedir.ayrıca sabih kanadoğlu ve onun gibi köhne zihniyetlerinde ülkede beslenmesi türkiyenin zararıdır.

   ramiz   12.03.2007 11:50 ~ 11:52
   #259794
5.

çaresizligin son noktasıdır.
kendi iradesi dışındaki iradeyi yok sayan kişilerin her yolu mübah sayması durumudur. her darbenin 10 geriye attıgı ülkemde kendi çıkarları için vatanı gözden çıkartmaktır. farklı fikir üretenleri yobaz, gerici, hain diye niteleyerek bezdirenlerin hiç ayna yüzü görmediklerinin açıkça beyanıdır. ayrıca tarhinden utanan bunu açıkça belirtenlerin "tarihten ders almayan aynı sonu yaşar." demesi ve menderesi astıranların akıbetini hiçç araştırmaması veya düşünmemesi de nasıl bir karakterde olduklarını yansıtmaktadır

   halilemre   12.03.2007 12:50
   #259855
 
reklamı kapat

yazdır