sakir yucel karaman

1.

1966'da erzincan'da doğan şakir yücel karaman, 1990'da i.t.ü. makina mühendisliği bölümü'nü bitirdi. aralarında çok uluslu firmaların da bulunduğu özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yaptı. iş hayati boyunca yürüttüğü projelerden ikisi, tübitak tarafından desteklenmeye değer bulundu. ayrıca bu projelerden biri, ttgv tarafından "teknoloji ödülü"ne layık görüldü. işi gereği gittiği çeşitli avrupa kentlerinde belediye hizmetlerini inceleme fırsatı buldu. çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde çalıştı.

ıso 9000 kalite yönetimi ve kişisel gelişim süreç planlama ve hizmette tasarım gibi eğitim programları yanı sıra, "akustik kongresi" ve "kalite kongresi" gibi birçok ulusal ve uluslar arası etkinliğe de mesleki bildirileri ile katıldı.

en son ulaşım a.ş.'de, türkiye'nin "ilk ve tek" yerli tramvay aracını geliştirip imal eden bölümün yöneticiliğini yaptı. ak parti güngören belediye başkanlığı'na aday olmak için bu görevinden istifa etti. 28 mart genel yerel seçimlerinde ise yüzde 50 aşan oy oranıyla güngören belediye başkanlığı'na seçildi.

istanbul’a 1972'de gelen karaman, 23 yıldır güngören gençosman mahallesi'nde ikamet ediyor.

askerliğini kısa dönem olarak yapan, evli ve iki çocuk babası şakir yücel karaman, iyi derecede bilgisayar ve ingilizce biliyor.

   summerboy   09.03.2007 11:38
   #255634
2.

akpnin güngören belediye başkanı ve 29 mart seçimlerinde tekrar aday gösterdiği kişi.kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.halen 1992 yılında güngören ilçe olduktan sonra yolların yapılması suların akması çöplerin toplanması gibi rutin işlemlerin düzgün yapıldığı için halk tarafından 17 yıldır başkandır ayni zihniyet , ben sadece güngören belediye sporu bank asya 1.liğine çıkardığı için oy vereceğim o ayrı.

   aykiri panda   19.03.2009 11:40
   #1260780
 
reklamı kapat

yazdır