samimi olunmayan insanlarin yaninda rezil olmak

1.

en kötü rezil olma türüdür. yeni tanıştığın,henüz samimi olmadığın ya da ortak alanları kullanmana rağmen senden yaşça ya da makam olarak çok farklı olan insanların önünde,yanıbaşında rezil rüsva olmaktır.

örnek mi?

tanışalı yakın bir zaman olan birkaç arkadaş ile üniversitenin merdivenlerinden inerken,birden dengemi kaybedip,aşama aşama,tüm basamaklarda biraz daha şiddetlenerek ve en sonunda da yere kapaklanarak son bulan düşme rezaletim.

samimi arkadaşların olsa yanında,onlar da gülmekten yerlere yatar ve seninle aynı hizaya gelirlerdi an itibari ile.hatta günlerce de bunun muhabbetini yaparlardı.

ancak yeni tanıştığım bu arkadaşlar,düşmem ile beraber "aman bir şey oldu mu?" cinsinden müşfik bir eda ile yaklaştılar ya da "abi ben de düştüm geçen,çok kötü oldu." gibisinden teselli cümleleri kurdular.onlar gülmedikçe ben daha da kötü oldum.rezaletim bin kat daha arttı sanki.kızarıklığım geçmek bilmedi.hatta bir ara "gülsenize ulan." demeyi bile düşündüm.sonra samimiyetimizin böyle başlamasını istemediğim için sustum ve bir bahane ile oradan uzaklaştım.

   kitap okurken uyuyakalan inek   07.04.2012 22:13
   #2503767
2.

yalan dünya'da rıza'nın tiyatrocuların yanında düştüğü durumdur. karşıdan bakılınca aşırı komik olan bu durum kendimize olduğunda dünya berbat görünür.

   tenceredegilpencere   08.04.2012 01:35
   #2503855
3.

deve kuşu psikolojisine sokar.

   sizofren psikiyatr   08.04.2012 01:40
   #2503857
 
reklamı kapat

yazdır