sans kapiyi calinca

1.

eskiden show tv'de yayınlanmış olan, fakir insanları ekranda nasıl maymun edelim düşüncesinin bir ürünüdür. yarışma 2 yıl civarı sürmüştür. yanlış hatırlamıyorsam perşembe günleri yayınlanırdı. yarışmaya katılan kişilere önce bir ekip gider ve 1 hafta içinde hazırlanmaları gereken görevi verirdi. bunlara bir de kamera teslim edilir, o bir hafta boyunca yapılan tüm hazırlıklar kayda alınır ve ekranda gösterilirdi.

yarışma günü tüm aile fertleri yanaşık düzen halinde dizilir ve teker teker kendilerini tanıtırlardı. genellikle yarışmacı olan kişi baba olurdu. çok nadir durumlarda yetenekli çocuklar veya anne de yarışmacı olurdu.

yarışmacının tek hakkı vardı. yarışma anında arkaplandan gıcık bir ses gelir ve son 1 dakika, son 30 saniye falan diyerek konsantrasyonun mına kordu.

yarışmayı geçen aileler sevinç yumağı oluşturur, kazanamayanlar ise içlerine attıkları üzüntüleri yüzlerinden okunur bir biçimde "önemli olan yarışmaktı" şeklinde bir söz söylerdi.

yanlış hatırlamıyorsam yarışmayı seray sever ve ali sürmeli sunmuştu. bir ara ali sürmeli'nin yerine kayra şenocak sunmuştu.

ödül olarak aklımda kalanlar, o dönem yeni çıkmış olan renault twingo, buzdolabı, çamaşır makinası.. falan filandı.

   ugokhan   04.12.2006 09:13 ~ 09:15
   #129680
2.

<bkz: şans kapıyı kırınca>

   sherry   06.08.2007 17:30
   #593038
3.

sunucu: sayın seyirciler, ahmet bey eğer 14 tane okey taşını aynı anda götüne sokabilirse ailesine bizden 6 milyar değerinde hediye kazandıracak. evet ahmet bey, bir hafta boyunca çalıştınız, kendinizi hazır hissediyor musunuz?
yarışmacı: valla 2 yıl önce geçirdiğim hemoroit tedavisi sırasında (kafadan “bağsur” diyemez tabi) fitil kullanmıştım ama bu biraz daha farklı. bir haftada göt deliğim yeterli genişliğe ulaştı, ailemin de manevi desteğiyle başaracağıma inanıyorum.
sunucu: çocuklar siz de babanıza inanıyor musunuz?
çocuklar: eveeeeet! haydi baba al hepsini içineeee!
(seyircilerden de moral alkışı alınır)
sunucu: evet ahmet bey, hazırsanız süreyi başlatıyorum.
yarışmacı: (taşları iyice süzer, donunu sıyırıp vazelini avuçladıktan sonra) hazırım efendim.
sunucu: süreniz…başladı!
yarışmacı: ıhhh! ııııhhhhh! aaaahhhh!
anons: son 30 saniye…
yarışmacı: aaaaaaaaaahhhh! (ailenin dua etmekte olan dudakları hızlanır)
anons: son 10 saniye…
yarışmacı: ohhhhhşşşşşş!
anons: daaaaattt!
fon müziği: dınnn dın dınnn dın dınnn… dırıdın dın dınnn dırıdın dın dın dırıdın dınnn…

   sabuncu   14.06.2008 14:14
   #946152
 
reklamı kapat

yazdır