secilmisleri atanmislara kul etmeyiz

1.

19.02.2012 tarihinde partisinin istanbul il gençlik kolları'nın 3. olağan kongresine telekonferans yöntemiyle katılarak konuşan başbakan recep tayyip erdoğan'ın sarf ettiği sözdür.

"bu ülkenin kurumları arasında bir çekişme yoktur, olamaz. sınırları aşan her girişim yetki gaspıdır. seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz" demiştir.

tuhaf olanı ise kendisinin o tarih ve bugünde çatıştığı ve adına cemaat denen gücün ne atanmış nne de seçilmiş olmamasına rağmen, ülke yönetimini her türlü etkisi altına almaya çalışmasıdır.

bu olan bitene ne ad veriyorlar bilinmez lakin sivil darbe'den bile dah abeter bir şeydir. şayet bunu fark etmemişlerse artık öğrenmişlerdir. çünkü bu olan biten sonrası kafası çalışan her türk vatandaşı

- efendim "bu ülkenin kurumları arasında bir çekişme yoktur, olamaz. sınırları aşan her girişim yetki gaspıdır. seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz" dediniz fakat seçilmiş ve atanmışları kul köle etmek isteyen cemaat ne olacak, buna ne diyorsunuz ve ya bu sözünüzle sizi bizimle dalga mı geçiyorsunuz? şeklinde soru sorabilir.

<bkz: sivil darbe>

   yenitara   21.05.2012 14:30
   #2518345
2.

bu lafı diyen adam valileri, kaymakamları halka seçtirmedikçe ve yerel yönetimleri özerkleştirmedikçe boş konuşuyor demektir. siklemeyin... ya da sikleyin amkshdjdlsbs...

   flower of the heyula   21.05.2012 14:42
   #2518352
 
reklamı kapat

yazdır