sen hic yoktun ki

1.

malum sevgiliye sitem etmek için kullanılan cümle

   saruhanvolkan   28.09.2006 01:41
   #57928
2.

…günler güz yaprakları gibi birer birer dökülürken ayaklarımın dibine,ben her gece karanlığa dikip gözlerimi senin aydınlığını bekledim.sen yoktun!
binlerce adım attım bu kentin sokaklarında.her köşeyi,her parkı,her ağacı ezberledim.sevdaya bulanmış her kaldırım taşında senin adını aradım.sen yoktun!
evlerin duvarları birer birer üzerime yıkıldı.her bir hücremin acısını ta yüreğimin içinde hissederken beni enkazın altından çekip çıkaracak elini aradım.sen yoktun!
özlem şarkılarını ezberledim.kimini bağıra bağıra,kimini fısıltıyla söyledim.karanlığa haykırdım hasretimi.sesimi duyacaksın diye bekledim.sen yoktun!
senden gelecek bir tek haberi bekledim.saatler asırlar gibi geldi,geçmedi.çalan her telefonu yüreğimin deli bir çağlayana dönen atışlarıyla açtım.senden başka duyduğum her seste aynı hayal kırıklığına uğradım.onlar beni duymak istiyordu.ben seni..sen yoktun!
seni aramaktan yorgun düşmüş bedenimi karanlığın kucağına uzattım her gece.bir an önce sabah olsun diye uykunun beni çekip almasını istedim.olmadı.kaç gece sabahı ettim,gözlerimi kapamadan.kaç kere merdivendeki ayak seslerini dinledim.gelen sensindir diye.sen yoktun!
her yağmurla birlikte hüzünde yağdı bu kentin üzerine.bulutlar yalnızlığın işaretiydi benim için.beni ıslatan yağmur olmadı.ben senin özleminle sırılsıklamdım her mevsim.hayat merhaba dedi bahara çiçek çiçek.uzun kıştan sonra gelmez dediğim göçmen kuşların dönüşünü seyrettim.sen yoktun!
her istasyon,her otogar adresim oldu.bir trenden inersin sandım.her otobüsteki yolcuya sensin diye baktım.yada yolculuklara vurdum kendimi.kimsenin uğramadığı köylere,adı duyulmamış kasabalara gittim,senden bir iz aradım.sen yoktun!
denizin sonsuz maviliğine umut bağladım.kıyılarda tükettim bekleyişimi.hep sensiz gemiler geçti limanlardan.ben gemicilerin hasret türkülerine eşlik ettim.sen yoktun!
gözümden bir tek damla yaş akmadı onlar sana aitti,sana akmalıydı.kimseye söyleyemedim acılarımı.bekleyişimin öyküsünü kimselere anlatamadım.nice fırtınalar koptu yüreğimde.dalgalar dövdü hayallerimi.sığınacak bir liman,yaslanacak bir omuz aradım.içimi dökecek bir insan aradım.sen yoktun!
her gece ay paramparça oldu.her gece yıldızlar birer birer düştü sokaklara.yıldızları saçına takıp gelmeni bekledim.ayı avucunda bana getirmeni bekledim.ve bir güneş gibi doğup aydınlatmanı ama sen yoktun !...
*

   southern witch   01.07.2007 21:30
   #514195
3.

<bkz: ne kadınlar sevdim zaten yoktular>
<bkz: attila ilhan>

   canbaz   01.07.2007 21:41
   #514216
4.

bir şizofrenin, hayallerinde yarattığı varlığı kabulleniş cümlesi olabilir bu cümle. yıllardır onunla olan dostunun, düşmanının hatta belki de sevgilisinin aslında hiç olmadığını idrak ettiği an dökülüvermiştir belki de bu sözcükler ağzından ve bu gösterir ki "güzel günler" onu beklemektedir; zira bazı psikolojik ekollere göre tedavi bu kabullenmeyle başlar, hasta sorununu idrak ettiği an iyileşmiş sayılır hatta bazı yaklaşımlara göre. diğer bir deyişle "sen hiç yoktun ki" cümlesi gerçekleri görmek, kabullenmek ve gerçek hayata bir adım daha yaklaşmak olabilir bir şizofren için.
<bkz: a beautiful mind>

   ezgily   19.11.2009 17:16
   #1745764
 
reklamı kapat

yazdır