seref gorkey

1.

maclara briyantinsiz cikmayan, besiktas'in yuzuncu yil mesalesini yakan efsane futbolcumuz.
görkey, futbol hayatı boyunca attığı toplam 320 golün 99’unu voleyle kaydetti. hiç penaltıdan golü yoktu. çünkü duran topların fileye
gitmesini gol olarak görmüyordu şeref görkey. meşhur voleleri sorulduğunda da hemen baba hakkı’yı anıyordu: “attığım gollerin çoğunda hakkı’nın emeği vardır. baba hakkı, şükrü gülesin gibi topu ayağına lokum misali oturtan arkadaşların varsa, o voleleri sen de atarsın!”

*
bir keresinde fenerbahçe’ye normal bir gol atmış görkey. tribünlerden hemen “sana yakışmadı” şeklinde sitemler yükselmiş. bunun üzerine şeref görkey’le hakem arasında şu diyalog yaşanmış:
şeref görkey: hocam bu golü saymayın.
hakem: neden?
şeref görkey: elime çarptı hocam
hakem: ben görmedim ve golü verdim. artık iptal edemem. hakemi “kandıramayan” görkey, devre arasında soluğu baba hakkı’nın yanında alıyor: “ikinci devre hep havadan isterim topları.”
istediği oluyor ve kendisine ilk devrede sitem eden taraftarlardan, muhteşem bir voleyle adeta özür diliyor.

   nartallo   19.06.2007 02:14
   #479868
2.

beşiktaşımız’ın efsane futbolcusu “voleci şeref” lakaplı şeref görkey, ölümünün 3. yılında 10 kasım cumartesi günü zincirlikuyu mezarlığındaki kabri başında saat 11.00’de anılacaktır. cumartesi günü saat 10.30'da akaretler'deki kulüp binamız önünden servis kaldırılacaktır.

http://www.besiktasjk.com/...haberler.php?h_no=11263

   nartallo   09.11.2007 18:21
   #715957
 
reklamı kapat

yazdır