sevgiliden ayrilamamak

1.

yapmak isteyipte yapılamayan durumdur. çünkü çok sevmişsinizdir.

   makyajsiz palyaco   21.01.2010 00:11
   #1873295
2.

ayrılıgın daha dogru oldugunu düsünüp, ayrılık sonrası süreci yasamak istemeyisinizden olabilir.

   melodinil   21.01.2010 00:13
   #1873300
3.

ona kaynar su dökeceksin.

   okkes   21.01.2010 00:15
   #1873304
4.

ilişkide gerçekten sıkıntı varsa ayrılıp,ayrılık sonrası sancılı sürece katlanmak daha iyidir.aynı diş ağrısına benzer çektirirsin sonrası biraz acı verir ama eninde sonun da geçer.her gün öleceğime bir gün ölürüm daha iyi.
edit:çekilen dişin yarasının geçme sürecindeyim,iyi ki yapmışım diyorum ne stresli günlerdi ya. evlenmeden boşanma noktasına gelmiştik. bu arada bekara da karı boşaması kolay değilmiş onu anladım.

   scavenge fire is dangers   21.01.2010 00:16 ~ 00:21
   #1873306
5.

bunu yaparken ki nedeninize de çok bağlıdır. gerçekten yavşakça bi sebep için ayrılmak istiyorsanız, güzel bahaneler bulsanız bile kasılırsınız. canınızdan can gider. vicdan azabıdır bu. yapılan ibneliğin verdiği acıdır.
yok hayır sevgiliniz çeşitli konularda sizin tüm sabır sınırlarınızı zorladıysa, bu yüzden ayrılmak istiyorsanız, o zaman da yine sizi sevdiği için zor gelir ayrılmak. ama ikinci seçenekte ilki kadar vicdan azabı duymazsınız... haklısınızdır çünkü kendinizce... bitmişsinizdir artık... verebileceğiniz bir şey kalmamıştır. bitmiştir artık ve onun suçudur sizden fazla...

son not: çok sevmişseniz eğer, ikinci yaptığınız pişmanlığı bir ömür sürer...

   cafo7   21.01.2010 00:18
   #1873312
6.

birlikte olduğunuz kişinin, 'o' olmadığını anlayıp da, bırakamamaktır.
bırakamazsın çünkü alışmışsın ona. yalnızlık korkutur belki. sonra onunla olmaktansa yalnız olmak tercih edilir falan..
bir de vicdanı sızladığı için ayrılamamak var. şimdi o, terk edilen olacak. terk edilince üzülecek, daha sonra köpekleşip arkanızdan yalan dedikodular uyduracak vs..
al başına iş. tabi iki gün sonra geçer hepsi, o ayrı.

   kamaa   21.01.2010 11:28
   #1873745
7.

simdi bir kisi dusunelim ve onun uzerinde hareketle olaylari tahlil edelim;
bu kisi, kadin veya erkek olsun fark etmez, sevdiceginden, inu eskisi kadar sevmedigini dusunerek atrilmak istesin, ne var ki bu tur durumlarda genellikle karsilasilan durumlar ya sevgilisi onu hala seviyordur ve birakmak istemez ya da kendisinin eskisi kadar sevilmediginin farkina varip da kritik ana kadar bekler. burada ayrilamama ayrilmak isteyenin ayrilabilme kabiliyetine(!) ve karsisindakinin bu iliskiyi bırakabilme yetisine daha dogrusu icazetine ve kaldirma kuvvetine bagli.
diger taraftan, ayrildi diyelim bu kisi baska sevgili bulup onunla sansini denediginde, akli baska kalbi baska soyluyorsa sahsi dusunceme gore kisi ayrilmamis duzgun bir ifadeyle ayrilamamis demektir.
bir baska durum ise sevmek fiilinden kisilerin ne anladigidir. yani, sevgi karsilikli dayanisma icinde olup da her seye gogus germek mi yoksa bir ari gibi her cicekten bal toplayip kacmak mi? sevgi nedir, ask nedir, bunun tanimini iyi bilmek ve karsisindaki kisinin de buna uygun olmasi lazim. ne var ki ask bir matematik degil, ne kadar sistem de olustursan cozum bulamayabilirsin.
demem o ki, sevgiliden ayrilmak ne kadar - gunumuz iliskilerinde- normal karsilanabilir ise ayrilamamak da o kadar normal karsilanabilir.
he, bir de zihnen ve ruhen ayrildigin kisiyi unutamamak da var ki, bu konudaki dusuncem, ayriligin unutma uzerine gerceklestigidir. yani kisi eski dedigi sevgilisini vee kendi anilarini unutabiliyorsa ayrilmistir.

   jnsr12   21.01.2010 12:22
   #1873838
8.

ayrılık kararı alacakların dikkatine!!

acizliktir!
'ayrılalamamak' pozisyonundaysa kişi,ayrılık sonrası sancılı dönemden ve ya aynı duyguları yaşayabileceği birini bulamamaktan korktuğundan ayrılamıyordur.haklıdır da aslında.ayrılık sonrası acıyı atlatabilmiş biri olarak söylüyorum; bu kararı verebilmek cidden dolgun bi kalça istiyor.

hele nelerle karşılaşacabileceğini, nelerin hasretini, nelerin yokluğunu hissedeceğini biliyorsan daha da zorlaşır bu karar.1-2-3 ayrılıyorum demek yerine bir nefeste 'bitti' denilmelidir, yoksa bu karar verme anı ayrılık sonrası acılı dönemden daha berbat bir hale gelebiliyor.

söylenildiği gibi durum atlatıldığında 'ulan ne malmışım' deniliyor fakat şu da bi gerçek, üzerinden ne kadar geçerse geçsin tamamiyle silebilmek imkansız.bi zaman sonra kalbinizin onun için çarpmadığını hissediyorsunuz, acı duymuyorsunuz ama kafadan silebilmek belki de bir ömür alıyor.

   limoon   21.01.2010 20:23 ~ 20:23
   #1875435
 
reklamı kapat

yazdır