sevgiliyle kavga etmek

1.

yenilen ya da yenilmiş haltaların veya söylenen yalanların hiç olmadı eski sevgilinin aniden ortaya çıkması gibi değişkenlerin bir veya bir kaçının birleşmesi neticesiyle zuhur eden hararetli iletişim biçimi .lakin dozu aşılırsa iletişim ortadan kalkar yerini derin bir sessizlik alır .aksiyonel hal geçtikten sonra ebleh ebleh telefona bakılır .<bkz: onun aramasını beklemek>

   yellowledbetter   07.10.2006 00:44
   #72215
2.

hayatın tadı tuzudur,sevgiliyi tanımaya faydalı olan bir eylemdir.eğer laf ebeliği yapıyorsa,kavgadan bir sonuç çıkmıyorsa sevgili eskitilmelidir.unutulmamalıdır ki insanın bilinçaltı bu durumlarda su yüzeyine çıkar.saf ,rol yapmayan bir sevgili vardır o an.ardından barış geldiğinde,taraflar hatalarını kabul ettiklerinde çok faydalı bir tecrübedir.bir müsibet bin nasihattan iyidir.sevgiliye söylenemeyen ama rahatsızlık yaratan davranışları bu anlarda araya sıkıştırılır ve çok daha etkili olur.adam olan anlar zaten.

   painseeker   07.10.2006 04:36
   #72443
3.

sevgiliyle yapılabilecek en boktan eylemlerden biridir. iki taraf da yıpranır, üzülür, kırılır. hele ki çiftler inatcıysa ve sürekli baskın bir davranış egilimi gösteriyorsa yangının resmidir.

geçmişte yaptıgınız eylemlerden , kıskanclıklardan, o anki yaptıgınız bir hareketten dolayı kavga edebilirsiniz. suclanırken haksız oldugunuzun farkına vardıgınızda susmanız en mantıklı eylemdir. aksi takdirde yangına körükle gitmek pek saglıklı bir davranış degildir.

sevgiliniz size bas bas bagırabilir, cok agır kelimeler de kullanabilir. tabi haksızsanız gene de susun derim ben . sonucta kavgalar da ilişkilerin tadı tuzudur. gercekten seviyor, gercekten degerliyse sizin için, hiç bir kelime cıkmasın agzınızdan. ta ki o sinir harbi bitene kadar, sonra mantıklı bir yoldan ya özrünüzü dilersiniz ya da gönlünü almak için türlü yolları denersiniz.

sevgiler kolay kazanılmıyor cünkü, çabuk kaybediliyor ama kolay kazanılmıyor. her kavgada ne kadar saglam durdugunuzu, olaylara ne kadar gercekci yaklaştıgınızın farkına varırsanız kazanan sevginiz olacaktır. hee yok ben gecici sevgililerin peşindeyim işim tek gecelik bir sey olsun ya da '' aman ne olucak biri gider biri gelir '' diyorsanız, hiç agzını actırmadan siz de karsı saldırıya gecin, olsun bitsin...

yazarın aslında söylemek istedigi ; evet kavga etmek cok boktan bir iş, hatta kavgada hep susan tarafım. cünkü haksız bir hayvan oluyorum genelde. *

   zibidigibi   19.02.2007 22:22
   #226812
4.

zaten tatsız bir durum, bir de sevgili kişisi ufacık gerginlikte hemen ilişkiyi hızla gözden geçirmeye, öküz gibi gerilmeye, hatta tartışmayı kendisi başlattığı halde "ay kafam ağrıyor gördün mü ühühü hep senin yüzünden kafam kazan gibi oldu" diye çemkiriyorsa çok daha saçmasapan bir durum oluyor bu. siz de "ay ölsem de kurtulsam" diyor veya "yarına bitti der inşallah" temennilerine sarılıyorsunuz. çekilmiyor azizim. hayat yeterince zor. bir de iki gıdım sorun konuşunca ayılıp bayılan sevgili düşman başına.

   augustina   27.03.2010 03:44
   #1996933
5.

yaklaşık şöyle bir şeydir.

- gidiyor musun!

- evet gidiyorum!

- bir karar aldım ve bunu uygulayacağım!

- ben ne yapacağım peki?

- ne yaparsan yap, azat edildin!

- senin bulunduğun çevreye gelmemem lazım, eğer seni biri ile görürsem seni öldürürüm. bunu er geç yaparım.

- hayat benim hayatım lütfen artık vaz geç.

- ben senin çevrene girmezsem senin çevrene getirdiğim tüm arkadaşlarım sende kalacak. beni hem arkadaşsız, hem aşksız, hem de yalnız koyup gideceksin öyle mi?

- ne alakası var!

- bunun başka anlamı yok. ben sana düşmanlık mı ettim, bu yaptığını düşman dahi yapmaz!!

- sen kuruntu yapıyor, büyütüyorsun meseleyi.

- peki, zaman gelir er geç hesaplaşırız. madem ki bu kararında kararlı ve güçlüsün, sana iyi gelecek diyorsun peki! lakin unutma bunun bedelini hayat sana er geç ödetecektir.

- lütfen ya gider misin!

- ben seni hiç bir yerden hiç bir şekil ve zamanda kovmadım. bunu bir daha yapma!!

- bak böyle yaparsan bir daha beni göremezsin, görmemen içinde ne gerekiyorsa yaparım ona göre.

- kadın beni kovuyorsun sanki kötü birşey yapmışım gibi, bir de tehdit ediyorsun. hem kovmak hem tehdit!! kendine gel !!

- lütfen gider misin!

- gidiyorum ne halin varsa gör. lanet olası pislik.

- tısss

   yenitara   12.08.2011 14:23
   #2416348
6.

aşk varsa savaş da vardır. savaş tekniğiniz karakterinizle bağlantılıdır. yendiğim adamı sevemem bu da başka mevzu! insanlar birbirlerini değiştirmek adına kavga ediyorlar; bana hiç uymaz. değişen bünyeyi sevmedim ki ben! insanlar ağız tadıyla kavga ettikten sonra, birbirlerine nefes alma fırsatı tanımalı(geçici antlaşma) sonra kaldığınız yerden devam..* doğal süreç böyledir..
iş hayatınızda ve özelinizde yararlanacağınız bir yayın: savaş sanatı*

   zelisa   12.08.2011 18:00 ~ 18:02
   #2416428
7.

kavga ettiğin konuya bağlıdır aslında ufak tefek şeyler içinde kavga edilir ama konu aldatılmak olunca kavga kaçıınılmaz olur.ilişkiyi yıpratır,güven kaybına sebebiyet verir.yazıktır ,günahtır ilişkini bitirmeye değecek bir davranış mı diye düşünmelidir insan kaybetmeye değer mi gerçekten...aldatan insan acizdir.karşısındaki kişi affedebiliyorsa büyüktür,aşıktır,gururuna ne kadar yediremesede..seviyordur onu ilişkilerine saygısı vardır, yaşanmışlıklar vardır hepsi bunların hatırına yani konu kavgadan aldatılmaya nasıl geldi bende bilemedim şimdi.

   pamukluseker   12.08.2011 18:21
   #2416439
8.

her normal çiftin yaptığıdır. kavgadan kasıt tekme tokat dalmaksa bunu hiçbir normal insan yapmaz. zira o kişiler akıldan yoksundur. *

   tencere basli kel adam   12.08.2011 19:49
   #2416491
 
reklamı kapat

yazdır