sevilay yukselir

1.

bir ara haberturk'te çalışmıştır. şimdilerde sabah gazetesinde köşe yazarıdır.

   maximumdrink   24.05.2009 17:38
   #1402388
2.

habertürk'te fatih altaylı ile beraber "olaylar ve gerçekler" adlı bir program sunuyordu. bu programda hemen hemen her hafta sabah ve atv'yi hedef alan sözler sarf ederdi. bir de baktım ki sabah gazetesi'nde yazmaya başlamış.

   eser   28.11.2009 18:00 ~ 18:03
   #1761110
3.

habertürk de popülerleşen, akşam-sabah-habertürk arasında mekik dokuduktan sonra sabah gazetesinde yazan, ahmet hakan ile kankası nazlı ılıcak'a ayar veren iktidar yanlılığı ile bilinen köşeci, son günlerde ahmet hakan'ın askerlikten muaf olmak için dalağını aldırdığını iddia eden belgelerle konuşuldu, nazlı ılıcak teyzemize verdiği ayar "subhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım" makaledir, ancak kendisi hakkında da şantajla çıkar sağlamak(patronuna) iddiaları da mevcuttur.

http://www.sabah.com.tr/...ilicak_simdi_beni_dinle

   blue angel   04.10.2010 12:27
   #2194564
4.

aleviymiş yeni öğrendim.

% 100 siyaset adlı programda aleviliği masaya yatırdılar. hüseyin çelik'ten hiçbir farkı yoktu. konuklarının zırtpırt sözünü kesmesi bir yana sorguya çeken komutan edası vardı. alevilikle ilgili nispeten marjinal sayılan fikirleri dile getiren ali kenanoğlu'nun sözünü kesip "onu bunu bırakta sen allaha inanyor musun inan mıyor musun" gibisinden sordugu soru, sorarken ki tavrı rasim ozan kutahyalıyı andırıyordu.

   ederleziavela   27.07.2012 14:47
   #2537486
5.

antalya altın portakal film festivalinde ”yaşam boyu onur ödülü” alan oyuncu ilyas salman’a yönelik ifadeleri ile sinemacı ve oyuncuları çok kızdırmış olan gazeteci.

köşesinde demiş ki "neyin onur ödülü bu"

kendisinin epey onur ödülü var demek ki.

bu çıkışı sonrası oyuncular sendikası genel başkanı memet ali alabora, oyuncular meslek birliği başkanı janset paçal ve sinema emekçileri sendikası başkanı zafer ayden imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında, 49. uluslararası antalya altın portakal film festivali’nde ”yaşam boyu onur ödülü” alan ilyas salman’a yönelik sabah gazetesi yazarı sevilay yükselir’in yazısı hatırlatılmış.

yükselir’in yazısında festival yönetiminin bu tercihi nedeniyle ”kepazelikle” suçlandığı belirtilen açıklamada, ”ilyas salman’ın kişiliğine yakışıksız ve küstah bir üslupla saldırılmasını kınıyoruz” ifadeleri kullanılmış.

açıklamada daha sonra şunlar denmiş;

”son birkaç ayda giderek artan kin ve nefrete bulanmış eleştiri üslubunun sanata ve sanatçıya sıçratılmasını reddediyoruz. meslektaşlarımızın bireysel veya politik niteliklerinden dolayı sanatçı kimliklerinin yıpratılmak istenmesini kabul etmiyoruz.

ilyas salman, sanata ve sanatçıya hakkıyla değer verildiği söylenemeyecek ülkemizde, yaşamını tiyatro ve sinemaya adamış pek çok değerli sanatçımızdan biridir. sadece onun değil, yine bu ülkede gazetecilik mesleğini binbir baskı ve güçlük içinde onuruyla sürdüren gazetecilerin onuru da bizim onurumuzdur.”

   yenitara   12.10.2012 12:01
   #2561209
 
reklamı kapat

yazdır