shallow hal

1.

<bkz: alçak adam>

   tsigalko   13.08.2008 05:01
   #1002783
2.

bugün itibariyle show tv de karşılaştığım, gwyneth paltrow u bütün güzelliğiyle izleme imkanı sunan, kaliteli bir komedi filmi.
ayrıca gerek verdiği mesaj, gerekse bu mesajı verirken gittiği yolun orjinalliğiyle beni benden almıştır.
komedi meşakatli iştir. türler arasında istatistiksel bir değerlendirmeye gidilse, inanıyorum ki en fazla denenip, en az başarılan tür komedi çıkacaktır. hamlet in 'bir oyuncu nasıl olmalı' temalı tiradında geçen ''öylelerini gördüm ki, kendi başlarına gülmeye ve seyircilerin en anlayışsızlarını güldürmeye kalkıyorlar'' bölümü zannımca direk komedi baz alınarak söylenmiştir. değilse de cuk oturmuştur.
bağırıp çağırıp, garip sesler çıkartıp türlü iğrençliklere sarılarak güldürmeye çalışmak ve başarılı olduğunu zannedip küçük tatminler yaşamakla, ne anlatmak istediğini bilen ve bu çerçevede zekice kurgulanmış diyaloglar, yerinde tespitler, iyi yakalanmış detaylarla seyirciye ulaşmayı başararak güldürmek arasındaki farkı takdir etmek gerekir. shallow hal ikinci örneğimizdeki kriterleri kovalamış gibi geldi bana. ilki içinse böhüüürrgg.----- spoiler -----
hal* karakterinin dernekte tanıştığı küçük kızla, hipnozdan çıktıktan sonraki karşılaşması kelimelerin etkisini kaybettiği sahnelere güzel bir örnektir.
----- spoiler -----

   aday adayi   11.04.2009 05:20 ~ 05:23
   #1309284
3.

an itibari ile tnt'de izlediğim nefis bir komedi filmi, aslında müthiş mesajlar veren bir film, insanların istemsiz yaptığı güzellik anlayış tarzının yanlış olduğunu yüze çok güzel vuruyor, iyi bir anlatım olmuş, jack black iyi oynamış yine, izlenesi bir yapım.

   blackrons   29.05.2009 23:40
   #1413171
 
reklamı kapat

yazdır