sicip sivamak

1.

bir işi bozduktan sonra durmadan bozma işine devam etme eyleme.
*öfkelenip kaba küfürlerle dolu sözler söylemek.

   pul koleksiyoncusu   12.09.2006 02:29
   #40184
2.

yapılan bir hatayı daha da kötü bir hatayla taçlandırmak.
<bkz: üstüne mum dikmek>

   benpelin   09.06.2007 01:15
   #457521
3.

sarcasm yapmaya çalışıp da yapamamak, sonra yanlış anlaşılmak akabinde de "yok lan bi daha tövbe" deyip de oturdugu yerde oturmak.

   celeste   31.07.2007 20:04 ~ 20:04
   #582826
4.

x: sıçtı cafer , bez getir !
y : ne bezi ya, gerek yok , o sıçıp sıvadı.

   kardio   31.07.2007 20:14 ~ 20:15
   #582853
5.

daha acınası bir halini bizzat şöle yaşamışımdır.

bir sabah bariz bir osuruk sesiyle bölünen uykumun bünyede oluşturduğu yarı şaşkın yarı mahmur bir edayla "kim osuruyor lan acaba!" diyerekten yataktan kalkmış ve titreyen telefonumdan çıkan sesin ahşap zemin üzerindeyken osuruk sesine ne kadar da benzemesine şaşıraraktan titreyen teli elime almış ve cevap vermişimdir.

-alo
-alo
-aloo
-ıı merabe(evt merabe dedi) efendim x bankasından(var böle bi banka) arıyorz kredi kartınızla ilgili bir isteğiniz olmuş zannedirsem o is...
-(hop hatunun lafını böl) evet ama ben o isteği bankaya yaklaşık 4 ay önce dile getirmiştim şimdi sabahın köründe aramanız ne kadar normal hanımefendi(sabahın körü olmadığını öğlen 2 olduğunu eşek gibi biliyorm. üstelik bırak bu hanfendi ayaklarını) lütfen başka bir vakit konuşablirmiyz bu mevzuyu. (lan karı sanki sana evlenme teklifi etmiş de naz yapıyosn. bariz bilmiyorum ne dediğimi)
-eüü peki o zaman yarın tekrar arayacağım.
-(ararsan ekime aramazsan skime kadar geyiğini yapmk istiyorm burda. o an deliler gibi sölemek istiyorum bunu öyleki dayanamıyorm. nasıl bir istek. dudaklarımdan tam "ararsan.." kelimesi çıkmak üzereyken alter egosuyla savaşan bir edvırd nortın edasıyla "güle güle" diyiveriyorm)

teli kapatıyorm.

ardından uyku.. havada süzülen kumral çıplak hatunların arasından yavşak bir tebessümle tıpkı bir peter pan edasıyla süzülüyorm rüyamda. negzel bi mutluluktur bu. tam yeşil taytımı aşağıya indirip mutlu sona ulaşmak üzereyeken..

zrttt!! zrtttt! zrttt!! "sktmnin teli!"

-alo
-aloo
-aloo(alo ulan işte!)
-iyi günler efendim ben turkcellden arıyorm yeni bi tarifemiz...

bankadan sonra şimdi de operatör zımbırtısı çıktı. anlaşmalı çalıştıkları çok belli.

-çat (telefonu yüzüne kapa)

tekrar yastığa göm kafayı. uyumaya çalış. kumral çıplak hatunları düşünmeye çalış hiç biri yok. gayet normal. bu uyku denen yavşağı 5 dk arayla 2 kere üstüste rahatsız edersen popstar stüdyosunu terkeden bir deniz seki edasıyla sktirolup gidiyor. öle yavşak öle vurdumduymaz. öle kurnaz.öle de çekici. havada süzülen peter pan kişiliğimden de eser kalmamış. kalk yataktan. yüzünü yıka. bir amerikın sandviç yap, nette takıl, üstünü değiş ve kendini dışarda bul.

telefon ile ilgili en boktan hadise "özel numara" mevzusu olsa gerek. neren özel piç. 11 tane rakamın nesi özel olabilir. ha özel'liğini bir takım süpersonik güçlere(götünden alev çıkarmak gibi.) bağlıyorsan amennah. yalnız senin de sçtığını,osurduğunu, sıçcacak yer bulamadığın zaman bir ağaç dibine sıçıp kıçını bir yaprakla silecek kadar aciz bir yaratık olduğunu hatırlatmak isterim.

dışardayım. yürüyorm. yürürken baldırım kaşınıyor. sonra bu kaşınıtının benim osuran telim olduğunu anlıyorm ve elime alıp açıyorm. "özel numara". yakın bi arkadaşımın telinin özel numara'lı olmasından ve an itibariyle onun evine doğru gitmekte olduğumdan ve arayanı da o zannetiğimden teli aynen şu şekilde açıyorm.

"napiyon la yarakkhh"

"iyi günler"- (telin mikrofonundan çıkıp kulaktan içeri akan ufak ses dalgalırının beyne iletilmesi ve sesin beyin tarafından "kadın sesi" olduğuna onay verilmesi hadisesi gerçekliyor burda. çok pis sçtm.)

ve ben kadına şunu sölüyorum hatta konuşmasına bile izin vermeden. zamanı geri almaya çalışıyorm kelimelerle.. unutturmam lazım az önceki kelimeleri hatuna.

"eeü pardon gerçekten çok özür diliyorm. ben samimi bir arkadaş zannettiydim eyüyü ondan mütevellit..." ( "sıçmak" ve "sıvamak" deyimleri yanyanayken hiç bu kadar güzel durmamıştı. an itibariyle sıçtım, sıvıyorum)

bi de şöle bişi var kadına o anda aşık oldum. sen nasıl bir kadınsın ki telefonu "napiyon la yarakkh" diye açan bir hayvanoğluhayvana hala "iyi günler" deme nezaketinde bulunuyorsun. pekala teli yüzüme kapayabilir ve beni pişmanlıklarımla yalnız bırakabilirdi. ama hayır o bana bir şans daha vermeyi tercih etti..afasdf

"beyfendi biz turkcellden arıyoruz şöle şöle bi tarifemiz var.." kadın hiç istifini bozmdan 5 dk anlattı. ve ben hiç istifimi bozmadan 5 dk boyunca dinledm. dinlerken kadının yüz hatlarını vücudunun oranını gözlerinin rengini tahmin etmeye çalıştım.(evet ben katıksız bir heyvanım) ama hiç istifimi bozmadım. sessizdim. kadın da sağolsun güzel güzel anlattı. gerçi yavşamadı pek ama olsun.. sonra teşekkür ettim. rica ederim dedi. evlenmeyi düşünüyoruz.

   pastoralnefret   15.10.2008 20:11 ~ 20:13
   #1056901
6.

genelde caferin mesaisini harcadığı işlerdir.

   onurock   15.10.2008 20:12
   #1056905
7.

<bkz: sıctık bali sıvayalım>.

   ry cooder   15.10.2008 20:36
   #1056943
 
reklamı kapat

yazdır