siginmak

1.

kendini koruma amaçlı yapılan eylem. kimi zaman bir eve, kimi zaman bir şiire, kim zaman da bir sözlüğe sığınılabilinir. *

   yazamaz   06.11.2007 21:59
   #710987
2.

acizlik.

biliyor musunuz yavrularım? geçmişe sığınmak kadar kötü bir şey yok hayat-ı dümbeleğin içinde. zordur. düşün hayal kuruyorsun, sonra hayallerin patlıyor ellerinde. yapacak şey belli. unutup yola devam etmek. ama yapamıyorsun bazen işte.

yapamayınca da geçmişe kaçıyorsun. kaçtıkça sorunların hep önünde kalıyor. tekrar tekrar karşılaşıyorsun. bunları bildiğin halde dönüp mücadele etmiyorsun. belki 3 ay, belki 6 ay, belki de 1 yıl geriye dönüyorsun. en son mutlu olduğun anın koynuna giriyorsun. mutluyum sanıyorsun ama yanılıyorsun.

yanıldıkça sen, üzerine doğrultuyor namlularını gerçekler. hahayt. koca bir nanik yapıp kaçtığını sanıyorsun değil mi? nah kaçarsın. kasedi geriye sarmakla, bitişi engellemezsin, ertelersin. biteceksin sende. kaçış yok bir yerde. sığınma boşuna lan. el bombalarından kaçmaya gerek yok. gelişine vur voleni yeter.

yaz en çok şimdi sıcak oluyor lan. esiyor ama ı-ıh. gün doğup öldükçe, sen daha fazla yaklaşıyorsun gerçeğe. sığındığın liman, sağıldığın liman olacak günü gelince. mutluluğunu sağacaklar merak etme.

sığınmaya devam et geçmişte. haberler şuan çok kötü gelecekte.

   tatito   20.06.2008 00:28
   #951318
3.

öncelikle kendinize sığının,
kendinize sığınmadan bir başkasına sığınırsanız,
o yıkıntılı halinizle sevme gücünüzü gösteremezsiniz.

   farkedenben   22.09.2010 23:08
   #2180003
 
reklamı kapat

yazdır